| Monikoue a întrebat:

E o intrebare "clasica"; imi place de un baiat care e cu mine la inot. Eu fac inot de 3 ani, dar abia acu' un an am inceput sa-mi placa de el. Primavara asta, inainte sa incep antrnamenul se uita la mine pana cand intram in apa; de fiecare data cand imi puneam labele in picioare statea langa mine, iar daca era sa cad, me prindea el. Mi s-a parut putin suspecta treaba, asa ca i-am trimis un mail. Mi-a raspuns cu un "NU" mare. O saptamana mai tarziu, cand am re-inceput antrenamentul, nu se mai uita la mine( din cate am observat eu). Dar de curand a inceput sa o faca din nou.
Problema: La antrenament, mereu concureaza cu o fata, cu care am fost in clasa I. O urasc nespus de atunci.
M-am consultat cu o colega; a spus ca sunt sanse( medii) sa ma placa, dar s-ar putea sa o placa mai mult pe fata pe care o urasc. MA PLACE?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Lol, baiatu-i rusinos. big grin
Ai grija, baietii sunt cele mai sfioase creaturi, ar putea sa fuga daca il iei prea tare. rolling on the floor
Faptul ca el concureaza cu fata aia seamana mai degraba cu o rivalitate camaradereasca, in cazul acesta el vede in ea o colega, nu fata. Iar faptul ca sta sa te ajute arata ca vrea sa te protejeze, un semn de iubire ascunsa. thinking
Ideea mea este sa incerci sa petreci mai mult timp cu el, eventual dupa antrenamente sa faci sa mergi cumva cu el, iar din vorba in vorba sa ajungeti la un suc sau la o terasa. Pana la urma isi va da si el drumul.

3 răspunsuri:
| Urzică a răspuns:

Shery, s-ar putea sa te placa.Si daca ti-a raspuns cu un "NU" mare, nu poate sa insemne ca nu vrea sa isi arate sentimentele fata de tine?
S-ar putea sa te placa, dar se poate sa o placa si pe acea fata.
Nu te descuraja. Fa tu primul pas si intreaba-l "face to face" pentru ca pe net nu poti vedea gesturile lui si mimica fetei.Pe mess se poate sa si minta.
"Daca nu risti nu castigi!"

Baftaa multaa.

EuSiAtat

| steluta_7203 a răspuns:

Salut draguta. Dupa parerea mea are ceva sentimente pentru tine, Dar pot fi 3 motive pentru ca tia raspuns cu un "NU" mare

1. TE place, dar ii este frica sa-ti divulge sentimentele.

2. Te place si pe tine dar o place si pe fata ceea.

3.Nu te place.

Fii tu insuti si daca te place isi va gasi puteri sa-ti deschida sentimentele.

| Emena a răspuns:

Daca el a zis " NU" inseamna ca nu te place.