| pogacel a întrebat:

Salut, este adevarat ca dupa primul contact sexual imi voi putea atinge capul penisului fara probleme? Acum nu prea pot sa il ating pentru ca este cam sensibil am 16 ani si sunt virgin

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu.
Durează până se obișnuiește cu atingerea. Ideea e să-l decalotezi și să îl atingi cu blândețe cât să fie suportabilă senzația de disconfort și să menții atingerea un timp, până nu te mai deranjează deloc.
Apoi să îl înveți cu senzațiile din timpul sexului prin masturbare. Tot cu blândețe, dar și cu mult lubrifiant. Ajută enorm.
Succes!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!

Sensibilitatea si iritabilitatea capului la penis se datoreaza ingienei sau a masturbarii excesive.

Spalarea trebuie sa fie facuta dimineata si seara, cu apa calda si sapun, pe toata lungimea penisului, inclusiv prin faldurile lui.

Masturbarea normala si sanataosa se face odata la 2-3 zile.
Daca este mai des facuta, atunci penisul este ranit si pielea devine sensibila si iritata.

Este extrem de important ca INTOTDEAUNA dupa masturbare sa urinezi ca sa elimini resturile de sperma de pe teava si sa-l SPELI cu apa calda si sapun, in felul asta nu se mai usuca spera pe penis si nu se mai formeaza smegma (crusta uscata de sperma) ca atare nu se mai irita si inroseste penisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să îți treacă sensibilitatea.

| elenuca13 a răspuns:

Buna! Pana ce ți se lungește ața, sau se rupe vei avea o sensibilitate.