| user17 a întrebat:

Am si eu o problema... Am pielea pe capul penisului(nu am incercat sa il trag inapoi). E normal sa fie asa? Aceasta pielea se va trage cand imi pierd virginitatea? Cand fac primul contact sexual sa folosesc prezervativ? Pls Help.
Mentionez ca am 15 ani, sunt virgin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Tu ai fimoza.
Preputul este pielea care acopera glandul.
Fimoza inseamna incapacitatea de retractare totala a preputului de pe gland.
Ca urmare, nu se poate curata zona glandului penian in mod corespunzator, exista riscul dezvoltarii unor infectii locale.
Trebuie sa te duci la medic ca sa te consulta si sa-ti spuna ce ai de facut.

| RemusAndrei a răspuns:

Cand faci asa ceva ti se va rupe firul si-ti va cadea pielea.