| Boss315 a întrebat:

Salut, este adevarat faptul ca daca te gandesti in mod erotic la o persoana(fantezie sexuala) se numeste desfranare? Adica este un pacat sa ai vreo fantezie sexuala pe cineva, pentru ca aproape toti adolescentii au fantezii din astea sexuale(in 2017). Unii oameni asa spun. si ma ingrijoreaza lucrul asta, pentru ca totusi este doar un gand sad

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu(Iisus) vă spun că oricine se uită la o femeie ca s-o poftească a și preacurvit cu ea în inima lui(Matei 5-28).Cineva spunea că asta însemnă că dacă vezi o femei și cedezi în mintea ta, adică te decizi că dacă ai avea ocazia ai face sex cu ea, însemnă că ai căzut în păcat.Nu e păcat că te simți atras de cineva ci dacă lași filmul să se deruleze în continuare. Dumnezeu a pus în noi imboldul sexual pentru a dori să ne căsătorim cât mai repede( bucură-te de nevasta tinereții tale, cerboaică iubită, fii îndrăgostit necurmat de drăgălășiile ( modul ei de a face dragoste)ei (Proverbe 5-19) nu ca cineva să-și risipească energia sexuală pe fantezii aiurea.

| Boss315 explică (pentru ania):

Multumesc de raspuns

| mentholinks a răspuns:

Conform bibliei da. Isus spune ca mai bine sa-ti scoti ochii decat sa poftesti vreo femeie.

| Veltorb a răspuns (pentru mentholinks):

Iar Iisus (cu doar un i înseamnă măgar) a trăit acu 2000 de ani

| Nemessys a răspuns:

Nu este pacat straight face.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu este adevărat.

| Buubbu a răspuns:

E păcat să nu te gândești. smug
Ok, lăsând la o parte gluma, consider că e aiurea să-ți faci griji din cauza unui simplu gând. Dacă ar fi să ne luăm după tot ce se spune din punct de vedere religios, suntem cu toții niște păcătoși nenorociți. ^^
Relaxează-te, n-o să-ți ia nimeni capul. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Buubbu):

Mor laughing

| Buubbu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau să fiu responsabilă de moartea nimănui. Aia chiar e păcat. laughing

| ambanidemaenerveaza a răspuns:

Sa te ierte d zeu

| Boss315 explică:

Deci mie chiar mi-e frica pe bune

| UchihaEmiko a răspuns:

Daaa. Doamne ferească Sfântu'. Să nu te pună Satana să te gândești așa ceva. E păcat, mă. E păcat de Dumnezeu. Te vede și te pedepsește. Roagă-te pentru iertarea păcatelor tale cât încă mai ai timp.

| Boss315 explică (pentru UchihaEmiko):

Mie chiar mi-e frica pe bune vorbesti serios?