| Anonimul2565 a întrebat:

Salut!
Eu cu prietena mea am făcut sex pe data de 04.08.21 conform aplicației ei de pe telefon, era ziua 20 din ciclu.
Aplicația spunea ca ziua respectiva avea șanse de a rămâne însărcinată mediu, iar după 05.08.21 intra in redus.

Noi am făcut atunci pe 04.08 cu prezervativ ca întodeauna, dar prezervativul avea la baza lui ceva alb așa, nu știu exact ce era dacă din cauza lubrifiantului s-a făcut așa sau altceva.

Am făcut și pe alte calculatoare pe net și la toate scrie ca perioada ei fertila a ținut pana pe 02.08
Credeți ca a putut iesi acel ceva alb din prezervativ? Eu știu ca prezervativul pe mine era strâns la inel, dar acel ceva alb nu l-am mai văzut dintr-o data la baza inelului.

Credeți ca exista vreo șansa sa rămână gravida?

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa ramana gravida, pentru ca nu era in perioada fertila.

| jj7700 a răspuns:

Lichidul alb de la baza prezervativului este cel mai probabil secretia vaginala/lubrifiantul natural produs de vaginul prietenei tale in timpul perioadei de excitare sexuala. Daca prezervativul a fost pe penis tot timpul sexului si nu l-ai dat jos pana nu ai scos penisul din vagin, oricat ai fi ejaculat in prezervativ, sperma nu avea cum se curga sa faca inel la baza prezervativului din simplul motiv ca volumul si presiunea ejacularii nu este suficient de mare sa umple complet rezervorul acela tuguiat din varful prezervativului si apoi sa-si forteze drumul intre prezervativ si penis spre baza prezervativului.

Si prietena mea mai are secretii albicioase, mai ales in perioada de dupa ovulatie, deci zilele 14-28 ale ciclului.