| bibanulmare21 a întrebat:

Eu și cu fosta mea iubita am întreținut relații sexuale. Eu am 17 ani iar ea 16. Mama ei este foarte dură și de curând vrea sa o duca la un control pentru virginitate. Dacă ar afla ca eu sunt "norocosul" ce s-ar putea întâmpla?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa stii si tu si sa-i spui si ei ca daca mama ei vrea neaparat sa se convinga daca mai este sau nu virgina si are de gand sa o duca la un control ginecologic nu ar trebui sa se ingrijoreze fiindca in cel mai bun caz, mama ei se poate face de ras. Trebuie sa stii ca virginitatea fiindca este un concept mental si psihic propriu fiecarei femei si ca atare reprezinta de fapt o "stare" imateriala, din acest motiv nu poate fi stabilita/constatata de o alta persoana. Medicul ginecolog poate constata doar starea himenului si asa numita deflorare a unei fete/femei insa aceasta rupere a himenului se poate produce prin actiuni diverse a unor factori externi (balet, spagat, ciclism, catarare, etc.) deci nu doar exclusiv in urma unei activitati sexuale. Din aceste motive niciodata, nici un medic ginecolog oricat ar fi de profesionist si specialist, daca este responsabil de cele ce va spune/afirma in urma consultatiei, nu se va pronunta in privinta virginitatii cuiva dintr-un motiv foarte simplu, fiindca este un lucru IMPOSIBIL de stabilit. Din acest motiv fiindca NU POATE sa constate virginitatea nu va da nici un raspuns in aceasta privinta. Vizual medicul poate sa constate, sa stabileasca DOAR starea himenului si in cazul in care acesta este DEFLORAT adica himenul nu mai este intact, acesta putand fi doar lezat sau rupt complet, medicul se va abtine sa dea un raspuns cert/concret fiindca NU POATE specifica in ce mod s-a produs deflorarea si nici factorul care l-a provocat. In cel mai rau caz prietena ta poate afirma ca s-a deflorat de una singura din neatentie in urma practicarii "degeticii". Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Te va da pe mana politiei.

| AliceNeye a răspuns:

Numa daca ea ii spune se poate afla ca esti tu...
Acum, nu cred ca are ce sa iti faca din moment ce nu mai sunteti amandoi... numai ea stie. Bafta big grin
Si daca e chiar dura, ascunde-te laughing)

| denisHunTer a răspuns:

Pai... in primul rand ai noroc ca nu ai 18 ani, si roaga-te sa nu o duca.