| Mellyssa999 a întrebat:

Salut imi place de un baiat din scoala mea e de o varsta cu mine dar e cam timit cum sa fac sa ma bag in seama cu el?big grin

Răspuns Câştigător
| dragos12 a răspuns:

Discutati despre ce muzica ii place.chestii din astea.sa vedeti daca va potrivitiwinking

4 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

Salut!

Pai ii te duci la el si ii spui buna eu sunt melisa. tu?
Ii spui si tu ceva de genu...ai din intamplare la tine o carte de engleza.sau ceva de genu.

si asa te imprietenesti cu el.

Hai ca nu e greu!big grin

| nicusor19 a răspuns:

Buna Mellyssa999happy
In primul rand gaseste un subiect comun, dupaceea vorbeste cu el, afla cat mai multe lucruri despre el. Ce-i place, ce nu-i place...
dupa ce ai aflat, surprindel placut si invita-l eventual la o plimbare, si spune-i ca il placi, dar fa acest lucru mai discret sa nu zica ca esti nebuna dupa elhappy
Multa baftahappy "Dragostea o gasesti unde te astepti mai putin"

| TipulVerde a răspuns:

Pfff, leaga-te de orice. Ce haine poarta, ce mananca, ce are in mana. Nu cred ca e asa de prost incat sa nu isi dea seama ca nu-l bagi in seama degeaba. happy

| Sov95 a răspuns:

Nu stiu... si eu sunt cam timid si mereu mi-e frica sa fac primul pas!

Poate poti sa pari interesata in a-ti cauta prieteni, mergi la el si incepi: salut, hai sa fim prieteni!, pe unde stai?, ce-ti place sa faci? etc.

Invita-l undeva, la o plimbare, in oras etc.

Succes! Sper ca ti-am fost de ajutor