| rocker_6932 a întrebat:

Salut imi place o fata mult, imi zimbeste des si se uita la mine. De dragobete ma si sarutat, Dar nu stiu cum sa-i spun ca si eu o iubesc mult.Am incercat de ziua indragostitilor s-o scot la un suc o pizza dar m-a refuzat sad si de atunci nu prea am vorbit. Dar imi zimbea tot asa ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu ea mai mult, incearca sa o mai "tragi de limba".

| IloveME a răspuns:

Poate te-a refuzat dintr-un motiv foarte important, cine stie poate nu o lasau parintii sa iasa sau nu vroiau sa afle, depinde si de varsta voastra!
Mai incearca, fata da semne ca te place nu degeaba se poarta asa fata de tine.incearca sa vorbesti cu ea la telefon sau prin mesaje, asa nu vor auzi parintii convorbirea!
Prinde curaj si lupta pentru ceea ce iti doresti!

| A??y a răspuns:

Daca te-a sarutat inseamna ca are ceva curaj si mai mult ca sigur te place. Poate nu a avut chef sa iasa in ziua respectiva si poate vrea sa iesiti altadata cand e intr-o stare mai buna, mai relaxata, poate i-a fost teama de o prima intalnire. Nu te lasa, incearca sa vorbesti cu ea in continuare iar data urmatoare las-o pe ea sa aleaga locul intalnirii.