| airahaz a întrebat:

Salut,in blocu' alaturat este o fata de care imi place. I-am dat cerere de prietenie pe facebok si mi.a acceptat-o. Ea ma stie pe mine...dar sunt cam timid sa vorbesc cu ea. Cine stie sfaturi cum sa fac sa vorbesc cu ea pe facebook. sa intru intr-o relatie cu ea.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Spune-i ca tu iesi pe afara in fata blocului la joaca. Daca ii place de tine va cobora si ea. Discutati despre problemele scolare, despre jocuri, animalute de companie, etc. In tot acest timp fii cat mai natural iar la final sa-i spui ca ti-a facut placere compania ei si ca ai dori sa se repete cat mai curand si cat mai des.

| neutrino a răspuns:

Daca fata iti este vecina de bloc, de ce te chinui cu netul si nu o saluti in direct, invitand-o apoi la un suc?

| Strutul112 a răspuns:

Relația sau dragostea nu apar asa de o data...E apare încetul cu incetul...tu chiar daca esti timid încearcă sa o respecți, sa fii un băiat adevărat, nu sa fii un țaran obsedat. Încearcă sa ii mai faci câte o surprinză sau sa ii scrii o scrisoare daca esti timid...nu trebuie neaparat sa o duci tu o poti da unei prietene de a ei sa o strecoare la ea...lasa timiditatea esti bărbat nu ***. Doar salut Salut nu va apropiați...trebuie incetul cu incetul sa faci unele chestii oricât de mici ar fi pentru ca totuși intenția conteaza.