| MalusDacus a întrebat:

In cat timp expira pastilele maraton? Mai am cateva de 13-14 luni si vreau sa stiu daca mai sunt bune.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Data expirarii valabilitatii oricarui produs care este impachetat indiferent in ce mod intr-un ambalaj, in mod obligatoriu este precizat pe ambalaj data producerii si cea a expirarii sau numai data la care expira termenul de valabilitate a produsului respectiv. Sanatate!

| MalusDacus explică (pentru corbulalbrosu):

Nu mai am ambalajul, am uitat sa precizez. ideea era daca au termen de expirare 2 ani sau un an

| corbulalbrosu a răspuns (pentru MalusDacus):

Asta nu am de unde sa stiu/sa cunosc din moment ce nu am folosit asa ceva. Eventual te interesezi de la vanzatorul din magazinul in care se comercializeaza astfel de produse.

| MalusDacus explică (pentru corbulalbrosu):

Nu mai am cutia, am precizat mai sus

| Emilian65 a răspuns:

Uita-te pe cutia de ambalaj si vezi pana cand sunt valabile. Daca termenul de valabilitate este expirat, arunca-le, nu le mai folosi.

| tup3u a răspuns:

Ia una și verifică, ce te împiedică