| Roberrt21 a întrebat:

Salut, in data de 21 i-a venit ciclul la prietena mea iar in data de 25 adica astazi nu i-a mai curs sange, e normala perioada de menstruatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Durata procesului de sangerare menstruala este considerata ca fiind NORMALA in cazul in care sangerarea se desfasoara pe o perioada de minim 2-3 zile si in jur de 7-8 cel mult 9 zile. Reiese ca sangerarea amintita fiind de circa 4 zile, se incadreaza in valoarea/limita normal. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, între 3 și 8 zile durează menstruația.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal!
Ciclul menstrual difera de la o fata la alta. In general tine 3-4 zile, dar la unele fete poate tine si 7 zile.
Din data de 21 pana in data de 25 sunt deja 4 zile, iar menstruatia ei pare a fii perfect normala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mearga la doctor noi de unde sa stim ce ritm are corpul ei? Un medic o va consulta si va afla cauza/cauzele.