| Lenex a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea(care era virgina inaintea sexulu) acum cateva zile, in momentul actului sexual nu i-a curs sange deloc, cand a ajuns acasa mi-a spus ca era patata putin cu sange de culoare inchisa. Oare e mai virgina? sau e sange de la menstruatie? acum 2 saptamani i-a venit ciclul... poate fi si acum?

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Buna
Culoarea inchisa a sangelui e datorata oxidarii, cand acesta a intrat in contact cu aerul. Orice contact sexual intra-vaginal se datoreaza cu pierderea virginatii.
Sangerarea este data de ruperea himenului, in cel mai aiurea si aproape imposibil caz, daca spui ca i-a venit acum 2 saptamani, sa fie datorita ovulatiei ( ruperea tesutului ovarian pentru eliberarea ovlului)
Succes

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai dezvirginato tu...

| Crisu a răspuns:

Nu, ciclul menstrual nu poate fi.Nu mai este virgina.Sangele acela este din cauza, ruperii himenului.

| SweetCandy a răspuns:

Nu mai e virginawinking

| lyrics a răspuns:

E de la faptul ca s-a rupt himenul.
tongue

| Rukhsandra a răspuns:

Nu cred ca mai ie virgina.Si in niciun caz nu e de la menstruatie.Ciclu menstrual tine 28 de zile :p si dupa 2 saptamani nu are cum...

| Kylexy a răspuns:

Nu mai e virgina si faptul ca nu ia curs sange de prima oara e din cauza ca are himenul elastic si se rupe in timp

| xxdd a răspuns:

De obicei la primul act sexual, la fete se rupe himenul si atunci ar trebui sa curga cateva picaturi de sange.
Menstruatia dureaza in medie cam 6 zile, nu poate avea si acum daca i-a venit acum 2 saptamani.
Si normal ca nu mai e virgina.

| claus a răspuns:

Nebunule, sper ca ai folosit prezervativu. sau macar sper ca nu ti-ai dat drumu in ea. ca doar nu vrei sa ai plod de pe acum.
ai dezvirginat-o, felicitari. nu mai e virgina. n-o parasi ca iti rup capu si vin dupa tine. iubeste-o cum o iubeai si pana acum.
studiosule, afla ca ciclul vine o data pe luna. vine cam o data la 28 de zile. mai cauta si tu pe net, maine te insori si nu stii cand iti sangereaza femeia.
prezervativu, omule. nu-l uita. ca-ti prinzi capu.

| valThina a răspuns:

Nu mai e virgina.asta e clar.menstra nu are cum sa fie

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Si eu am patit asa.
Iti zic din proprie experinta, nu ii ciclul, i`ai rupt himenul.
Acum depinde daca mai sangereaza si a doua oara. eu de exemplu am sangerat si a doua oara...
Nu va speriati...
Mi`e mi-a intarzia si ciclul dupa primul act sexual.
Succes pe viitor. happy

| Byankaa66 a răspuns:

Daca i`a curs sange e clar ca nu mai e virgina, si daca nu`i curgea era tot la fel pentru ca nu toate fetele sangereaza la dezvirginare.

| ghineanamaria a răspuns:

Draga Lenez o data ce un baiat se culca cu o fata, acea fata nu mai e virgina! Iti pot demonstra asta printr-un singur link pe care il postez la raspunsul emu si anume acesta:http://www.clopotel.ro/......i-174.html

Fii atent ca daca vei citi tot articolul vei afla lucruri ce poate nu le stiai.

| Siminik a răspuns:

Cu siguranta nu. Daca era ciclu, ii curgea mai mult!
Aveti grija de voi!

| Andreea_6422 a răspuns:

Pai in primul rand, din moment ce a avut loc penetrarea CLAR nu mai poti spune ca e virgina. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca e virgina nu ai ****ooo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustu' din astea

| oanizinhaonix a răspuns:

Nu poate fi o coincidenta asa mare.sigur e de a actul sexualsmug.

| AndreM a răspuns:

Sincer, cred ca e din cauza contactului sexula pentru ca menstruatie dupa 2 saptamani...hmmm nu e o chestii atat de frecventa.In plus ai spus ca i-a curs putin sange, deci tage concluzaia...