| Baaaietzeeel a întrebat:

Salut, inainte de vacanta cu o saptamana am fost intr'o relatie cu o fata timp de o saptamana dupa aceea in ziua cand am luat vacanta ea mi-a zis ca ii place de altcineva si ca nu mai simte aceleasi sentimente.Eu atunci i'am zis ca s-a terminat si am plecat.Este bine ce am facut? Eu inca o mai iubesc iar azi am intrebat'o daca vrea sa uitam totul si sa o luam de la inceput iar ea nu mi-a raspuns. Asta sa o iau ca pe un NU?

Răspuns Câştigător
| underground05 a răspuns:

Nu,sa o iei ca pe un,,da,dar...''nu prea e bine c ai facut, corect ar fi fost sa ii ceri parerea, sa o intrebi frumos cu cine vrea sa ramana? intr-un fel sa aleaga intre tine si el.la urma urmei e alegerea ei important e ca ti-a zis era mai bine sa stea cu tine si in secret sa iubeasca pe altcineva? sa fie cu tine si sa se gandeasca la altcineva? ea intr-un fel nu a gresit cu nimic cu toate ca tu nu vrei sa recunosti asta,cand te indragostesti,te indragostesti,nu te poti opune, iar ea a fost sincera ti.a zis ce simte, incearca sa mai vb cu ea sa ii zici ce simti si sa ii amintesti ca inca nu ti.a dat raspunsul.pup

2 răspunsuri:
| rino90 a răspuns:

1. ai facut ce trebuie
2. ce a dezvoltat ea pentru tine a fost doar o atratie bruta, fara sentimente
3. nu merita sa iti irosesti viata cu regrete
4. mai cauta sau asteapta sa vina ele la tine

| anny3anyy a răspuns:

Asteapta totusi un raspuns, poate are nevoie de ceva timp sa se decida ce si pentru cine simte ceva.si nu ai procedat gresit cand ti-a spus ca place pe altul.nu te invinovati, ea te-a lasat, dar macar a fost sincera...asta e de apreciat.bafta