| mihai_7446 a întrebat:

Salut.Am 14 ani.Am fost cu o fata ceva timp, dar a inceput sa nu'mi mai placa de ea.si m-am pur si simplu "indragostit' de o prietena de'a ei, nu foarte buna, dar prietena.happy. Eu i'am zis ca o sa ma despart de fata aia si ca nu'mi place ed ea. Ea ma place [prietena'sa], a stat 1 zi pe ganduri cand am intrebat'o, iar apoi mi-a zis ca nu vrea pentru ca se simte prost din cauza ca sunt prietene.si a spus ca chiar ii place de minestraight face. Ce sa FAC?sad

Răspuns Câştigător
| ValyMha a răspuns:

Daca prietena ei e mai buna atunci ce mai stai cu asta zii ceva vezi tu ce faci ca sa te desparti de asta si ia-o paia mai draguta.Succes! (fundita?)

4 răspunsuri:
| EAElena a răspuns:

Eu una zic sa pastrezi o relatie doar de prietenie cu amandoua.pana la urma pune-te in locul ei si ai sa vezi ca lucrurile nu sunt chiar asa de roz.Plus ca ai o varsta la care inca nu este momentul sa lupti si sa suferi din dragoste.Este mai bine sa ramaneti prieteni toti intre voi decat sa va certati si sa regretati mai tarziu.Mai gandestete.Bafta!

| olly13 a răspuns:

Spune-i prietenei tale actulae ca nu o mai placi si ca ai alta prietena altfel nu vei scapa de ea si vb cu prietena ei sa nu-i spuna ca este cu tine pentru ca daca ii va spune se vor certa ele doua sper ca intelegi

funda:X?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zica sa: Nu le mai placi si sa uiti de ele, fiind ca daca accepta una dintre ele s-ar putea ca cealalta sa fie geloasa si sar face un scandal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea spune ca ii place de tine inseamna ca intr-adevar sar combina cu tine. daca fata cu care erai inainte ar fi o pretena adevarata tear lasa cu cine ai vrea sa fii. vb cu ea si vezi ce se intampla