| alexsil05 a întrebat:

Salut! Iubita mea s-a despartit de mine (asta s-a intamplat recent), dupa 11 luni de relatie, pe motiv ca nu ma pot schimba si ca sunt stresat. Relatia a fost una heathy, am avut si vremuri bune si rele. Vreau sa ma impac cu ea, doar ca nu stiu cat sa astept sa se linisteasca apele. Ceva sfaturi? Precizez ca ne-am despartit pe cale pasnica. Si acum incerc sa ma schimb

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat timp cat nu se va produce o schimbare reala si mai ales radicala a comportamentului tau, se poate aprecia ca in mod cert relatia nu va putea nici macar exista fiindca de continuare nici nu poate fi vorba fiindca o relatie ''toxica'' pur si simplu iese din discutie. Multa sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns:

Cum adică esti stresat?

| LastBlackNight a răspuns:

Gasesti tu alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

De ce sa te schimbi pentru cineva ci nu pentru tine?

Si in fond, daca ea vrea ca tu sa te schimbi, nu te vrea pe tine ci pe altcineva

Daca nu a mers, de ce crezi ca ar merge de acum incolo?

Nu spun ca e imposibil, dar sunt sanse foarte mici si atunci nu ar fi mai rational sa incerci cu altcineva, cineva nou?

Succes!

| Lizuca1234 a răspuns:

Ce inseamna heathy?
nu, ciorba reincalzita nu mai este destul de buna. mergi inainte