| Alexandru0301 a întrebat:

am avut si eu o relatie de 2 ani si 8 luni cu fata pe care inca o iubesc foarte mult. Ne-am despartit de aproape 2 luni din vina mea deoarece nu mai ieseam cu ea asa ca inainte si petreceam foarte putin timp impreuna cam 2-3 ore odata la 2 zile. Ea mi-a zis ca vrea sa ne despartim deoarece nu mai simte nimic pentru mine si de cand ne-am despartit nu mai sunt eu, sunt tot timpu suparat si nu stiu ce as putea face ca sa ne impacam. Mi-am recunoscut greselile, i-am cerut iertare si i-am zis ca am sa ma schimb( sa renunt la orgoliu, egoism) dar ea nu crede ca m-as putea schimba. Ea mi-a zis ca sunt doar promisiuni in zadar dar eu stiu ca nu-s in zadar promisiunile mele. Va rog ajutati-ma cu un sfat cum sa procedez ca sa ma impac cu ea. Precizez ca este prima mea relatie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
As putea sa te ajut pentru ca sunt o fata si numai o fata te poate ajuata in aceasta privinta.
Inceteaza cu vorbe, treci la fapte! Surpride-o, daca stii unde sta du-te la ea acasa, spune-i ce simti pentru ea. Spune-i cum te simti fara ea. Cumpara-i o mica atentie ( o floare, o ciocolata), spune-i cat e de frumoasa, acordai mai multa atentie!

Pune-o pe ea pe primul plan si totul va fi bine! Funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă regreţi şi doreşti să repari ce s-a stricat, luptă pentru ea! Demonstrează-i că te poţi schimba, că ai realizat că ai greşit şi că nu ţi-e bine fără ea!
Oferă-i o floricică, cheam-o la un suculeţ, plimbărică. Caut-o!
Nu sta cu mâinile-n sân că altfel nu rezolvi nimic.Trebuie să-i arăţi, nu să amâni! Acum, până nu e prea prea târziu.

O seară frumoasă!

| unknøwn a răspuns:

1. Nu te-ai despartit de aia.
Te-ai despartit ca tipa s-a plictisit de tine.
2.N-ai de ce sa-ti ceri iertare.
3. Daca te schimbi, o faci pentru tine, nu pentru ea.
4. Treci la urmatorul pas, nu mai sta blocat pe loc. Inainteaza!

| BrunetteGirl21 a răspuns:

Ai putea incepe prin a`i demonstra nu numai prin a`i spune ca te schimbi.dar o data ce o persoana te dezamageste, prinzi mai greu incredere sau poate numai prinzi deloc.Ai putea sa ii spui sa iti acorde ceva timp sa ii demonstrezi asta, si apoi daca nici atunci nu ii va conveni o vei lasa in pace.Vezi ce parere are happy