| Andi9912 a întrebat:

Am 16 ani si am avut o prietena timp de 3 ani. ne-am despartit dintr-un motiv prostesc si as vrea sa ma impac din nou cu ia... o iubesc foarte mult si numai stiu ce sa ii spun pentru ca ne-am certat si ne-am impacat de atatea ori dar de aceasta data nu sa mai intamplat... de 2 saptamani ma gandesc la ea intr-una si nu stiu cum sa fac sa ma impac cu ea dati-mi si mie sfaturi va rog
Tin sa precizez ca ia este mai mica ca mine cu 2 ani

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Un adolescent isi cauta o prietena adolescenta, nu o fetita. Dar daca tu o iubesti si ati avut a mare relatie de 3 ani ( ea avea 11 ani), atunci datele problemei se schimba. Mergi la ea si explica-i ca ai fost un prost si nu ai stiut cum ca o pastrezi, cere-ti scuze si explica-i ca ea este fata visurilor tale.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

* cu ea
Cred ca aceste impacari-despartiri sunt lucruri copilaresti.
Discuta cu ea si intelegeti-va ca nu trebuie sa va certati si sa va despartiti. daca nu merge, atunci fiecare e pe drumul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea.
Mergi la ea acasa, sau invit-o la o plimbarica.
Ii poti lua un trandafir (ar fi un gest foarte frumos si de apreciat); vorbeste cu dansa si spune-i ca iti pare rau pentru ceea ce s-a intamplat.Ca ar fi pacat sa destramati o relatie serioasa, solida si mai ales, sa ramaneti despartiti atata timp cat va iubiti.
Demonstreaza-i ca-ti pare rau, ca regreti, alint-o, vorbeste-i frumos.
Tu o cunosti cel mai bine si stii ce i-ar face placere.

Curaj si mult succes! Ai nevoie happy

| Andeuta a răspuns:

.......Cum sa nu stii ce sa ii zici? O cunosti de 3 ani! Stii ce ii place sa auda si ce nu! Cand i.ai spus ultima data ca o iubesti? Ne spui noua pe TPU ca o iubesti laughing ea nu te aude. Spune.i ei asta si poate o sa mearga. Succes! big grin

| Vögeln a răspuns:

In primul rand se scrie "ea" si nu "ia".
apoi cel mai okay cred eu c-ar trebui sa vorbesti cu ea.

| plajacuregrete a răspuns:

Du-te la ea. Cumpara-i un buchet de flori, scrie-i o scrisoare si ascult-o, cere-ti iertare pentru ce ai gresit si fa-o sa se simta speciala. Fi calm si rabdator cu ea. Multa bafta!