| Geluelu a întrebat:

Salut.
Iubita mea spune ca nu simte iubirea pe care i-o port.
Cum sa fac sa o simtă?
Dați-mi idei.
Să fie și de la distanță și când suntem unul lângă altul

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vorbim de relatie la distanta, atunci este imposibil sa poti dovedii asa ceva.
Trimisul mesajele nu inseamna nimic, dimpotriva, la un moment dat agaseaza si enerveaza, ca nu sunt dovezi de dragoste, intalniri, pupice, atingeri, gesturi romantice/

| dullcat a răspuns:

Buna.Cu parere de erau, e extrem de vag ce scrii aici.Nu ai dat niciun detaliu si ar trebui mai intai sa identifici ce stil de atasament aveti fiecare, iar apoi iti vei da seama ce anume isi doreste ea si cum defineste dovezile de iubire.Mai exista si comunicarea directa, dar din moment ce ai preferat sa intrebi aici pe TPU, in loc sa vorbesti cu ea, voi presupune ca nu excelati la acest capitol?

| dullcat a răspuns:

Uite aici poti citi mai multe sa te lamuresti:

https://psihologia.ro/......n-relatie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Dumnezeu îl iubești cu Adevărat da cu Adevărat atât de mult? Sau doar când îți merge rău și îți aduci aminte de el...

| Magistratul a răspuns:

La distanta ai nevoie de mesaje si vorbe foarte romantice si originale. Nu o face orice tip si chiar de ai fi ajutat, nu o sa poti sa cotinui asta cand ramai fara ajutor. Cauta alta mai bine, nu e de tine, nu e capat de tara.

| Andr3ytza91 a răspuns:

Îi poți trimite mesaje de bună dimineața și noapte bună constant, să îi faci complimente, să îți petreci cât mai mult timp cu ea, sa ii oferi mici atenții ( un bilețel cu un mesaj, o floare, o bomboana de ciocolată), să o scoți cel puțin o data pe săptămână la o plimbare sau dacă vremea nu permite asta sa vizionați un film. Să o anunți când ai plecat de acasă sau ai ajuns ca să nu își facă griji, să îi spui că o iubești mai des și în mai multe forme. Orice gest oricât de mic dacă este făcut mai des este o formă de iubire.o floare sau o bomboană, nu este o avere și complimentele, mesajele de dragoste sunt gratis.