| girl001 a întrebat:

Salut la toti.Am o problema nu stiu cum s-o rezolv.Cu 1 an in urma am fost la ziua de nastere a iubitului prietenei mele.Acolo printre cuvinte am facut cunostinta cu un baiat simpatic foc, dar peste masura de rusinos.In seara aceea am plecat repede acasa asa ca el n-a dovedit sa afle cte ceva despre mine.Peste citeva zile mi-a sunat prietena si mi-a spus ca i-am placut acelui baiat, ba din contra dupa o saptamana si sora lui mai mare mi-o scris ca sunt perechea potrivita pentru fratele sau.Problema e ca a trecut un an el parca nu ma baga in seama, desi multi mi-au zis ca ma place. Zilele acestea l-am vazut fata in fata. dar parca s-a facut ca nu ma vede. El e un tip foarte rusinos, foarte. Ce sa fac? cum sa fac sa inceapa a vorbi cu mine? cum sa fac sa fim impreuna.

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Uite, poate are inca sentimente, dar e foarte rusinos si de asta face asa, poate stie ca tu stii ca el te place si acum de rusine vrea sa-ti arate ca nu e asa si incearca sa te ignore. Dar in sufletul lui poate mai pastreaza sentiimente pentru tine. Incepe sa vorbesti cu el pe net, sper ca in fata calculatorului nu se intimideaza, apoi simplu il saluti unde il vezi! Dar o iei incetisor, totusi e un timid, apoi daca va vedea ca tu ai initiativa ii disparea putin timiditatea, dar daca ve-ti vorbi de mai multe ori, primele dati se va rusina, apoi va vedea ca nu are pentru ce, si incet incet ii va trece! Good luck, dear!

4 răspunsuri:
| dreamygirl a răspuns:

Pai, nu trebuie neaparat sa inceapa el sa vb cu tine.Incepe tu! Oricum nu ai nimic de pierdut...

| girl001 explică:

Pe net am incercat sa vorbesc cu el dar nu-mi raspunde.Decind il cunosc in real l-am vazut doar de doua ori si atunci putin. Dar din spusele altora am inteles ca atunci cind ma vede roseste.Chiar si parintii lui ma cunosc numai el nu vorbeste, decite ori am incercat sa infiintez o convorbire el nu raspune! Da-ti-mi ceva idee cum as putea sa fac sa-l am linga mine. Apropo el este mai mare decit mine!

| IgnoreMe a răspuns:

Asteapta pana-i trece rusinea. Cum l-ai asteptat un an, poti sa-l mai astepti inca vreo 4-5. Sau mai este o varianta. Fa-ti de cap vreo 4-5 ani si dupa aia te poti intoarce sa-l cauti. Cu siguranta o sa-l gasesti virgin. O sa-l poti bate cu experienta.

| Myruna_6812 a răspuns:

In primul rand nu insista prea mult daca stii sa abordezi problema totul va veni de la sine, incearca sa intri in discutii cu el dar nu o discutie siropoasa ci una despre cum te-ar putea el ajuta in anumite situatii, intreaba-l ceva legat de o persoana sau alte anumite lucruri, incearca sa fii calma si dulce dar si convingatoare in acelasi timp si va functiona, bafta!