| angel199 a întrebat:

Salut la toti, am si eu o necesitate, si de aceia am apelat la TPU, in urma cu 2saptamini, am cunoscut un baiat, care imi place enorm, dar nu pot sa am incredere in el; mi-a propus intilnire dar nu i-am dat raspuns deodata, apoi i-am dat un raspuns pozitiv.imi spune ca eu sunt idealul lui, ca alta fata nu exista ca mine, si nu va gasi niciodata si cand ne intalnim i se pare ca e un vis, nu e realitate, ma priveste in oki, ma tine de mina parca i se pare ca ma va pierde., imi sp spune permanent ca nu vrea sa ma piarda. dar mi-a propus sa vin la el acasa, dar eu am zis ca nu e normal asa ceva, el insa dimpotriva imi spune in toata ziua de casa lui; e in liceu cu mine, si desigur ca kolegii lui nu stiu de noi, si el nu prea doreste sa afle toti de noi, mi-a spus ca o fata de la el din clasa, i-a propus intilnire si el nu a acceptat i-a spus ei ca nu e tipul lui.imi spune diferite vb care te face sa-l crezi..., ne intalnim in toata ziua, spune ca fara mine timpul trece inzadar, si pina acum nu a fost nici-o zi sa nu nu ne intalnim, dar mi-a spus ca vineri nu poate, ca e okupat zice ca simbata ne vom intilni daca va avea timp nu stiu, ce sa fac sa kontinui itilnirea cu el sau nu, mi-e frica sa nu profite de mine si sa ma insele, va rog ajutati-ma daca cititi aceasta lasati-va parerea eu kontez mult pe parerea voastra

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Dai o sansa ca sa nu regreti mai tarziu nu ai de unde sa stii daca nu vb cu el deschis si sincer spune-i ca e prea devreme pentru rel intime si daca te iubeste si vrea sa fie cu tine va intelege

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi si asa, si asa. Eu zic sa te intalnesti cu el, dar sa fii precauta, sa nu lasi lucrurile sa iasa de sub control. Daca mergi la el sa-i cunosti parintii, ok, daca vrea insa sa te atraga intr-o "cursa", sa faca lucrurile sa mearga mai departe decat vrei tu... ai grija. Nu lasa lucrurile sa mearga asa inainte de a-l cunoaste mai bine, vezi si tu ce fel de baiat ii, daca are intentii bune sau doar vrea sa te...

| evelynne a răspuns:

Incercarea moarte n'are. Poate chiar tine la tine si te iubestehappy. Nu ai de unde sa stii ce e in sufletul lui.Mai bine ati continua sa va int. sa vezi cum merge rel. pe parcurs.

| CybeRAthlete a răspuns:

O sansa si vezi unde duce. daca duce spre ceva ce nu iti convine... back to basic.
bafta

| DorelSudoru a răspuns:

Ori vrea sa ajunga sa te f*ta ori crede ca nu are sanse la una mai frumoasa ori e un prost romantic care se consuma prea mult si chiar e frica sa nu te piarda.

| ciuuucalaaata a răspuns:

Eu zic ca vrea sa profite de tine si doar ata ...eu zic sai dai papuci pentru ca toti baietii sunt niste nesimtit.asa ca tesfatuiesc din propria experienta sai dai papucii si cu asta bast...

| ReBeL_9982 a răspuns:

Sincer imi aduc aminte can faceam si eu asa...Atunci nu prea aveam succes la fete si sa stii ca daca iti zice mereu ca nu ar vrea sa te piarda si este posesiv in privinta ta sfatul meu este sa ii dai o sansa! Cred ca te iubeste mult si daca si tu il iubesti asa spune totul si in legatura cu ce a spus parkour010 parerea pea e ca are dreptate doar 2, 00 % si e prea insensibil.Succes.si apropo as zice sa ma asculti crede-ma sfaturile mele au fost de mare ajutor si multor alte cazuri de genu asta si unele chiar mai delicatehappy