| Katerine a întrebat:

el ma place, cel putin stiu ca ma placea problema e ca il plac dar este mai mic decit mine cu 1 an. El in Una din zile mi-a propus sa ne intalnim dar i-am spus ca nu pot deoarece imi place alt baiat ( totusi nu e drept ce i-am spus, i-am dat asa un raspuns deoarece imi este frica ca daca ne vom desparti nu imi va fi acel bun prieten pot sa spun cel mai bun) neam intilnit intr-o zi cu el in parca neam plimbat, dupa aceasta intilnire se comporta cu mine nu ca inainte ( care e problma ca nu i-am placut? nu prea cred deoarece el m-a vazut de foarte multe ori ) dar totsi nu asta am vrut sa intreb acum sunt mai multe fete care il plac si as dori sa-mi dati un sfat cum as putea face asa ca eu sa pot sai rspund da la intrebarea care el mia dato atunci?

Răspuns Câştigător
| MEMO a răspuns:

spune-i ca si tu il placeai da l-ai mintzit cati place de altcineva, ca sa nu va despartziti dupa aia si sa va para rau sad

3 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Incearca sa vorbesti pe mess cu el, ori sa il inviti tu in oras, adica sa incerci sa dai de el pe strada si sa ii spui ca te duci sa iti iei un suc.Intreaba-l daca vine cu tine.Sau pe mess intreaba-l mai multe despre el, despre ce i s-a mai intamplat, adu usor usor in discutie intrebarea lui, fa-l sa te mai intrebe odata asta.Si nu mai gandi negativ in legatura cu varsta, multe fete se intalnesc cu baieti mai mici decat ele(cel putin la mine in scoala este o "moda"), plus ca, daca tii la el, chestia asta cu varsta nu va avea nici un efect in relatia voastra.
Mult succes!

| Mik3 a răspuns:

Pai ai gresit cand iai spus ca ai alt prieten, cel mai bine ar fi sa te duci la el si sa incerci sa ii explici ce-a ce simti pentru el, asa poate va intelege de ce l-ai minti atunci ca iti place alt baiat big grin funda

| xoxoxoCuteRoxyxoxoxo a răspuns:

Tipic...Asa mi s-a intamplat si mie fii atenta u mai fii asa fricoasa nu conteaza daca e cu 1 an mai mic daca il placi asta conteaza indrazneste si invita-l in oras! Nu pierde ocazia!