| R4153822 a întrebat:

Salut la toti as dori sa ma razbun pe o prietena de-a mea pentru ca ea se intilneste cu fostul meu va rog frumos ajutati-ma ce sa fac cumm sa fac ca sa ma razbun?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Lasa-o sa-l pastreze.
Tu cauta-ti altul.

Fii responsabila pentru fericirea ta. Ca de nenorocirea altora sunt multi care se ocupa.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Razbunarea este arma prostului. Fara suparare.

| express11 a răspuns:

Indiferenta este cea mai buna arma.nu o mai baga in seama...

| neutrino a răspuns:

Razbunarea este cumva arma inteleptului? De ce crezi tu ca mai ai drepturi asupra fostului?

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e fostul ce rost are sa te razbuni? Cu atat mai mult ca ti-e prietena, lasa-i sa fie fericiti, daca voi nu ati reusit sa fiti impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se întâlnește cu FOSTUL tău. E FOSTUL. Nu-i de parcă ți-l fură. Care-i problema? Las-o așa.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai daca i fostul ce te mai intereseaza, iar apoi prietena nu ti e prietena daca nu te intrebat si pe tine daca esti de acord sa se intalneasca cu fostul;

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Sa te razbuni? Arata-i ca nu-ti pasa ca se intalneste ia cu fostul tau, fi happy, nu posta pe fb poze "ah, dc nu mai iubit", fi asa cum a fost pana sa-l cunosti. Nu te lasa dezamagita, ah asta se intalneste si se linge cu el si mori. NUUU.

| Psihedelic777 a răspuns:

Draga mealaughing...lasa prostiile si ura asta inutila.Stiu ca te doare foarte tare ceea ce ti s-a intamplat, dar nu o sa fie viata mai buna daca te razbuni.Nu suntem in filme sa stii.Asa ca ai grija de tine si vezi de viata ta si lasa-i pe ceilalti.Fiecare isi va primi ''rasplata'' fie ca e buna sau nu.Asa ca nu trebuie sa faci tu justitiehappyTi-am zis stai linistita si uita gandul asta de a te razbuna nu te v-a ajuta la absolut nimic.Numai bine!

| alexandrafocus a răspuns:

Pai de ce sa te "chinui" pentru doi oameni care te-au inselat. ignorai!

| Lily333 a răspuns:

Eu as face in asa fel ca ea sa creada ca el o inseala. Ai putea sa faci in asa fel in cat ea sa te vada pe tine sarutandu-i iubitul( ia-l pe nepregatite, fa sa para ca a fost decizia lui). Nu ai cum sa te razbuni mai bine, sau vorbeste cu alta fata sa-l sarute asa, eu asa as face, indiferent de ce e nevoie)

| Dragutza266 a răspuns:

Răzbunarea nu e ceva bun! Dacă e o adevărată prietenă, trebuie sa ii spui ceea ce simți! Dacă tine la tine, o sa se despartă de el! Mult noroc!

| MollyOne a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ca ceam mai buna prietena a mea sa fie cu baiatul pe care l-am iubit cu adevarat, iar eu m-am bagt in relatia lor si am fost din nou cu acel baiat (dupa care sa imi dau seama ca nu mai tin la el). Dupa toate astea ea s-a combinat cu alt baiat, cu care eram atunci si inca mai e cu el, au vreo 10 luni (oficial, neoficial au fost despartiti si mrg). Din toata povestea asta mi-am dat seama ce fel de fata e ea, ce fel de iubiti am avut si am invatat ca proverbul "gunoiul unuia, comoara altuia" e adevarata, deci poate ramane cu acel "gunoi". Nu incerca sa te razbuni, nu are rost, stiu ca esti nervoasa acum, dar nu ai ce face, viata merge inainte. El e un jeg ca a acceptat si nici ea nu e mai prejos ca nu si-a gasit alt baiat, sunt atatia. Ai grija doar de persoana ta! happy