| Hello3781 a întrebat:

Salut la toți. În urmă cu câteva zile (3 zile) am făcut sex cu iubita mea. Ea fiind virgină, eu am fost blând. Am intrat primele câteva ori fără prezervativ, apoi cu. Apoi dimineața am mai făcut odată dar deja fără prezervativ dar nu am ejaculat în ea. Deci, sâmbătă dimineață fără prezervativ, iar astăzi, luni, ea zice că are grețuri, amețeli și este panicată. Este posibil să fie deja primele simptome ale sarcinii? Eu am citit și se zice că nu simptomele sarcinii apar abia peste o săptămână, în cazul nostru au trecut abia 3 zile. Posibil e doar o durere de după dezvirginare, poate așa trece corpul ei prin asta?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU am inteles, ce feld e joaca este asta "am intrat cu prezervativ de vreo 3 ori si apoi l-am pus...". Sincer, tu crezi ca riscand asa fara prezervartiv, nu poti sa o lasi gravida?
Daca vreti sa va jucati de-a sexul, macar folositi prezrevativul ala de la cap la coada, ca nu musca, nu doare, nu irita si nu costa o avere, dar va protejeaza total si nu-i mai da stres si durerid e cap iubitei, pentru ca asta se intampla cum, stres masiv, pentru ca semnele de sarcina apar DUPA 3 saptamani de sarcina, nu atat de repede.
Starile ei de rau au cu totul alta natura, dar in nici un caz de la sexul factut ieri, sau alataieri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar dupa trecerea a circa 5-6 SAPTAMANI, pot sa apara primele semne/simptome de sarcina, insa nici atunci NU se manifesta in mod obligatoriu si nici NU apar in cazul tuturor femeilor. Rezulta ca in consecinta dupa trecerea a doar cateva zile sau chiar si mai multe (14-20 de zile), este cu totul IMPOSIBIL sa poata sa apara chiar si cea mai mica modificare, semn, stare, situatie care sa aiba legatura cu fecundarea ovulului si formarea sarcinii. SINGURUL/UNICUL ''simptom de sarcina'' care se produce in cazul formarii sarcinii, se va manifesta prin NEINCEPEREA menstruatiei la data preconizata. Starile de greata, de ameteli, de panica, stres sau paranoia NU fac parte din starile si/sau ''simpromele de sarcina''. In mod sigur simte disconfort si poate chiar si dureri in abdomenul inferior cat si in zona pelviana si a intregii ''pasarici'', insa acestea sunt normale si nu au legatura cu formarea sarcinii. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Câți 15 ani aveți măi copii?!?

| Emilian65 a răspuns:

Da, simptomele de sarcina nu apar asa de repede

| sofisis a răspuns:

Simptomele de sarcina apar dupa 5-6 saptamani.

| Donsavas a răspuns:

Somatizeaza. Este panicată. Tu ai spus o. Se gândește la ce e mai rau si o afectează. A fost virgină si nu stie care e treaba. O sperie o eventuală sarcina pentru ca nu stie ce inseamna. Stai linistit! Sunt sanse mici sa fi rămas.

| HadesSs a răspuns:

Poate are o indigestie si a facut analogie cu faptul ca voi ati facut sex teoretic chiar daca ar fi insarcinata nu ar avea cum sa aiba simptome asa repede.

| Pool77 a răspuns:

rolling on the floor

Da ma, o sa fateze un pui de gorgonzola care o sa creasca si o sa va manance de viu.

Baaaaaa, daca nu te pricepi si nu esti informat in domeniu, de ce o mai faci? Asta nu o pot intelege.
Dimineata inainte de act, ai urinat?

Daca ai urinat, poti sa stai fara griji nu are nici o treaba cu sarcina.
Mai ales ca simptomele nu apar dupa 3 zile, apar dupa 3 saptamani, minim.
Asa ca scoate-i tampeniile astea din cap, mai ales ca o sa-i intarziu ciclul.
Dupa primul act, la marea majoritate le intarzie ciclul.

| Anon31241212 a răspuns:

Iti dai seama ca a avut o schimbare in organismul ei, atat fizic, cat si psihic. Simptomele de sarcina nu apar imediat dupa contactul sexual. Daca nu ai ejaculat in ea sansele de sarcina sunt 0. Eu cred ca i-a fost frica si de aia e panicata. E doar o durere care o sa i treaca. Multa sanatate!

| Hello3781 explică:

Chestia e că are multe din simptomele sarcinii, amețeli, grețuri, durere de burtă, până și la wc se duce foarte des și face puțin, încă și e panicată... Eu chiar nu știu ce să cred.