| ViataFaraSuflet a întrebat:

Salut lume! Am si eu o preblema sa zic asa...am 16 ani si acum 3-4 luni m-am cuplat cu o fata de 18 ani...noi ne cunosteam de mult timp de la un prieten comun...ea mi-a spus ca ma iubeste foarte mult si credeti-ma ca nu am putut sa o refuz avand in vedere ca mi se aprinsese calcaile dupa ea de ceva vreme happy ......pana aici toate bune si frumoase...dar acum o saptamana ea a plecat in strainatate LA facultate pentru ca obtinuse o bursa...amandoi am fost foarte afectati de chestia asta dar mai mult eu, ea a vrut sa ramana in tara de dragul meu dar i-am spus sa se duca pentru ca astfel de ocazii apar doar data in viata.Dupa ce i-am spus asta mi-a spus sa raman la ea peste noapte(parintii ei erau plecati...dar oricum nu-mi spuneau nimica pentru ca ma cunosc de ceva vreme).In acea noapte am facut dragoste cu ea( am folosit prezervativul si pastila de a doua zii ca orice om normal ca sa evitam consecintele). chestia este ca dupa ce a plecat totul a inceput sa se destrame.Prietenii s-au suparat pe mine pentru ca nu mai ieseam cu ei,prietenele ei mi-au spus sa nu-mi mai fac rau singur si sa-mi gasesc pe altcineva(dar eu nu sunt pregatit pentru ca am pus prea mult suflet in relatia asta), iar de cateva nopti bune nu mai pot dormi absolut de loc.IAR daca atipesc o jumatate de ora o visez in continuu si ma trezesc iara. Daca mai sunt persoane care au trecut prin asa ceva dati-mi un sfat si cum ati trecut peste? Eu am mai trecut prin relatii dar asta a fost speciala...multumesc anticipat sad

Răspuns Câştigător
| Phini a răspuns:

Gasesteti pe altcineva..Nu de alta, dar face facultatea acolo. si o sa isi gaseasca sigur pe cineva acolo. Bucurate ca te-ai culcat cu ea, esti norocs happy
Si in legatura cu prietenii... lasa, ca o sa se rezolve, ori sunt gelosi pe tine happy
Dar sa nu pui prea mult suflet in relatia pe care o ai acum. Succes!

1 răspuns:
| Sfatosul2012 a răspuns:

Sa ti gasesti pe altcineva, asta i leacul apoi o sa vezi in viitor nu stii ce se poate intampla.