| 9TraficantaDeIubire9 a întrebat:

Hei TPU am o problema si o sa incep cu o mica MAREA povestioara sa zic asa sa aveti ce sa cititi!
era cu un baiat Cosmin si vorbeam pe skype.Relatia intre noi se racise dar nu asta conta si ma bagase intr-o conferinta era el varu lui si un baiat(Ciprian). Vorbeam noi ce vorbeam dupa 10 minute imi spune Cosmin "eu cu varu iesim va lasam pe voi 2" lool Cosmin facuse asta desi eram cu el.Ma suna Ciprian pe skype am vorbit noi ce am vorbit mi-a spus ca ii place de mine si ca vrea sa fie cu mine in timp ce sunt cu Cosmin i-am zis ca nu (nu fac chestii de genu) el a inteles. Dupa mi-a zis ca ii place de colega mea zis si facut in 3 zile i-am cuplat stabilisem sa iesim toti 4 Eu Ciprian colega mea si fratele lui Ciprian.A 2 zi trebuia sa iesim si o seara inainte l-am sunat pe Cosmin sa ii spun sa ca iesim toti 4 si sa vina si el si a zis ca nu stie ok...
Iesim a 2-a zi toti 4 si venea Ciprian spre noi vorbind la telefon cu Cosmin, ma rog nu stiu ce vorbisera dar Ciprian mi-a spus ca virgula Cosmin nu mai vrea sa fie cu mine.L-am sunat si am vorbit si a zis ca vai tu nu mai merge dar Ciprian mi-a zis ca el s-a despartit de mine ca era gelos ca ies cu ei, ma rog a trecut si ziua asta dupa a inceput teroarea Cosmin ma suna pe skype si punea pe altii sa ma injure ca un copil "destept" ce e. Dupa nu s-a mai intamplat nimic nici cu Ciprian nu am mai vorbit pana in vara
Se apropia ziua mea si am zis ca o fac afara si l-am intrebat pe Ciprian daca poaate sa vina si mi-a zis ca nu stie, si chiar in ziua aia nu a putut ca a fost plecat la tara.Trecuse ziua mea si ma sunase Ciprian sa isi ceara scuze si a zis ca vrea sa ne intalnim urgent.Fix in acea zi ne-am intalnit si mi-a adus si un cadou era o bratara rosie pe care scria (te iubesc) si o cutie de bomboane, am stat cu el pana la 8 jum cam asa afara dupa am inceput sa vorbim pe skype iar.Ne-am intalnit zi de zi timp de vreo 2 saptamani si mie incepuse sa imi placa de el si i-am si zis ca il plac si el a zis ca si lui ii place de mine de atunci dar a vrut sa astepte si asa am fost si impreuna. Dupa 3 luni paca totul se racise nu prea mai ieseam nici pe skype nu mai vorbeam imi inventa chestii ca nu putea sa iasa dar eu cunosteam o fata care e vecina acolo si mereu iesea cu baietii adica inteleg ca iesi cu baietii dar nu sa inventeze tot felul de minciuni m-am suparat si ma despartisem de el. Dupa si-a cerut scuze si ne-am impacat. Dupa colegii mei i-au aflat numarul de telefon si il sunau mereu crezand ca eu le-am dat numarul se suparase pe mine dupa el se despartise de mine dar l-am facut sa inteleaga ca nu am nici o vina si ne-am impacat iar.Eu deja ma saturasem de el si ma cuplasem cu altu un dobitoc ca sa zic asa, si din Octombrie pana acum in Martie nu am mai vorbit cu Ciprian dar nu stiu de la o vreme il plac iar si am incercat sa vorbesc cu el nici nu vrea sa mai auda de mine am fost odata la el la scoala sa iau niste CD-uri se uitase asa frumos la mine cand m-a vazut dar dupa nici nu m-a bagat in seama.Cam asta e povestea mea
TPU as face tot posibilul sa pot vorbi cu el cum sa fac? pe skype mi-a dat ignore pe mess nu mai intrat pe facebook mi-a dat block cum sa discut cu el? vreau sfaturi pentru ca eu chiar il iubesc si credeti-ma as face tot posibilul si oricum am aflat de la fratele lui ca si el inca ma place deci va rog o solutie sa pot vorbi cu el dau o mare funda nu stiu promit ca la orice intrebare pusa de mine si raspunde ala care imi zice cel mai bun raspuns ii dau mereu funda MEREU!
Daca am greseli de scriere va rog frumos sa ma scuzati scriu repede si am scris si mult sper sa fie o scuza acceptabila big grin

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa rost de numarul de telefon si suna-l, din cate am inteles e un baiat copilaros si orgolios, mare lucru nu stiu ce rezolvi, poate e mai bine sa il lasi de domeniul trecutului

| 9TraficantaDeIubire9 explică (pentru mona):

Am incercat si asta dar mereu raspundea alt cineva si cand raspundea el si imi auzea vocea gata imi inchidea... renuntam dar daca stiu ca si el ma place dc sa nu incerc?

| mona a răspuns (pentru 9TraficantaDeIubire9):

Daca te place de ce te evita?

| 9TraficantaDeIubire9 explică (pentru mona):

Sa para si el interesant

| Hieer a răspuns:

Simplu...da-i add dupa alt id de mess. Spune-i ca inca il m-ai iubesti, si ca tii la el multt...si ce mai vrei tulaughing)

Sper ca te-am ajutat!

| 9TraficantaDeIubire9 explică (pentru Hieer):

Nu da accept la alt id pentru ca stie ca pot fi eu straight face

| Hieer a răspuns (pentru 9TraficantaDeIubire9):

Eee...scrii si tu acolo la id alt numehappy..si o sa iti dealaughing

| VelvetLight a răspuns:

Daca il suni o sa inchida pentru ca vrea sa iti dea impresia ca nu ii mai pasa. Daca ii vei da un mesaj il va citi oricum. Daca nu ai nicio modalitate de a-i trimite mesajul eu zic sa scrii pe o foaie ceea ce simti si o bagi intr-un plic pe care il lipesti pentru ca nimeni sa nu poata vedea continutul si il pui pe fratele ui sa i-l strecoare undeva...in ghiozdan sau in sifonier. Am inteles ca te intelegi cu fratele lui si vorbesti cu el..sau daca nu gasesti tu pe cineva din clasa lui care sa ii poata pasa plicul cu foaiabatting eyelashes E o metoda mai romantica si va avea si amprenta ta personala..scrisul..poate mai parfumezi putin foaia cu un parfum pe care il foloseai cand erati impreuna si scrii acolo tot ce simti, te descurci tubatting eyelashes Probabil o sa ti se para ca ideea mea e cam inspirata din filmele de dragoste, dar e draguta si una din putinele modalitati prin care poti lua loegatura cu el whistling Sper ca am fost de ajutor kiss

| doreldanutz a răspuns:

Fa-ti un cont de facebook nou sa poti sa ii dai mesaj,sau un id de mess si dai un mesaj cu ce doresti de la el,daca iti raspunde ok, daca nu, e mai bine sa ramana asa zic eu! daca te milogesti, o sa fi la mna lui tot timpul, bafta