| schlau a întrebat:

Salut lume.Imi place de o fata, cea mai buna prietena a mea.Impartim totul,am trecut prin tot ce se putea trece.Familia ei e ca si familia mea(si invers),mama ei e pentru mine ca a doua mea mama. tine la mine ca la un frate(ea mi-a zis asta),am dormit cu ea in camera(sa nu se inteleaga altceva), daca avem un sandwich manancam amandoi din el.Problema e ca vreau sa ii spun ca o iubesc(nu ca n-ar sti) si ma gandeam sa ii cumpar un inel(eram odata in mall si a vazut unu care i-a placut)si nu stiu cum sa il dau si cum sa-i si spun ce reprezinta pentru mine. Ceva idei imi puteti da si mie?
P.S.:Ne cunoastem de trei ani si,repet,ii sunt mai apropiat decat ar fi cu un iubit de-al ei(da,cand avea prieten,tot eu ii eram mai important, spre gelozia aluia).

Răspuns Câştigător
| GameFace a răspuns:

Buna, am si eu un caz asemanator, actioneaza cit mai curind, daca nu o faci o sa iti para rau tare, te iubeste si ia, si cele mai frumoase si durabile relatii sau ivit din prietenie!
succes, nu ai cum sa ratezi!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara-i inelul, ia o cutie de ciocolata si un buchet de flori. Baga inelul in cutie si da-le. Cand va deschide cutia va vedea inelul si se va mira. Tu ii vei zice: "Ce ciudat! Ai gasit in cutie chiar inelul care ti-a placut tie. Probabil l-a pus acolo cineva care te iubeste". Va intelege si gata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Sunt curioasa daca tipul care a spus toate astea chiar are curajul sa le faca.(e vb de tine)

| schlau explică (pentru anonim_4396):

De ce nu ar avea?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu? Se taie capul? Pacat ca nu te cunosc! Atunci sa vezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru schlau):

Pai fa-o. Dar crede-ma nu stiu cati ani ai, pui prea mult la sufletel. Asta nu e bine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pune0i inelul in sandwich

| ywar a răspuns:

Voi confundati fundamental 2 chestiuni:
- prietenie nu-i totuna cu iubire
- iubirea ca de frate nu-i totuna cu iubirea fata de o persoana de sex opus.
Deseori acest tip de iubire ucide iubirea pasionala! Deci mare grija cum abordati lucrurile! Bafta!

| Danysan a răspuns:

Eu te inteleg dar vezi tu ca fetele nu gandesc asa.Stiu ce vb.Am vb cu multe fete dar si cu baieti (referitor la acest lucru din ce in ce mai prezent )si e mai greu sa privesti un amic cu care te intelegi bine, mai ales daca te stie de o Viata, ca pe un iubit.Bun, acum e cel mai indicat sa iti faci iubita cea mai buna prietena sau prieten.O cunosti, sti ce ai place, o poti face fericita, poti fi perechea ei si ea la fel pentru tine. Problema e ca fetele nu agreeaza din cate am observat ideea sa si-o traga cu cel mai bun prieten.Cu cele care am vb au fost de accord ca ar fi cel mai oki sa isi faca iubiti din cei mai buni prieteni sau amici dar le e scarba sa si-o traga cu ei.Mai pe direct nu pot sa se f*** cu tine. Baietii nu au principii din astea dar ele da.Acum o fata are un mare avantaj daca reuseste sa treaca peste aceste pricipii si lucruri cum ar fi :Il cunoaste pe baiatul respectiv aproape perfect, trece peste cunoasterea cum ar facea-o cu un tip normal, ai stie familia, stie ce are in cap.Tu ca baiat esti mai reticient cand vine vb sa o inseli.Cand iti faci iubita o fosta amica nu tratezi lucrurile ca pe una oarecare. daca stii ca nu vrei decat sa te culci cu ea nu te mai bagi cu ea.Toti baietii care au raspuns au spus ca nu ar intra intr-o relatie cu cea mai buna amica daca ar stii ca vrea doar sex de la ea. Daca intrii cu ea trebuie sa te gandesti la lucruri serioase pentru ca daca faci pe nesimtitu o sa o patesti grav.Incepand de la capete sparte,o bataie buna de la ai tai ca ti-a batut joc de ea, culminand cu evitarea de a o mai vedea pe strada ca nu cumva sa dai ochi cu ea si sa te priveasca ca pe o javra. Daca sti ca vrei ceva serios de la ea si ar fi oki, uite ce spun eu :Invit-o in Oras si fa in asa fel sa o linistesti, sa fie calma si relaxata. Apoi i-ai mainile in alea tale si privind-o in Ochi spune-i fara retinere tot. Pufosenie ne stim de cand eram doua Buburuze si ne cunoastem perfect, dar in ultima vreme Inima a inceput sa imi bata mai tare cand te vad, cand nu sunt cu tine sun trist si nu am chef de nimic.Tu imi faci ziua mai buna si cred ca m-am indragostit de tine.Restu sti si tu ce trebuie sa faci.Ideal e sa folosesti cuvinte care sa o sensibilizeze si dupa asta e a ta. Plus ca va intelege ca nu e asa de nasol ca sa te aiba ca iubit.Ai grija!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Esti in friendzone bro, tine la tine ca la un frate. atat

| SimonaCristina a răspuns:

Spune-i sincer si cu seriozitate ce simti cu adevarat, pana nu gaseste pe cineva care o va lua cu totul ( cu inel cu tot, daca o cere in casatorie). Fa-ti curaj si lupta pentru dragostea ta. Poate si ea te iubeste mai mult decat o prietena dar e confuza. Ajut-o sa se lamureasca ce simte pentru tine. Bafta! Sper ca in curand sa primeasca si sa accepte eventuala ta cerere in casatorie. Funda?