| marya_9615 a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu in urma cu 2 saptamanii.Am fost impreuna 1an si 3luni.Ne-am despartit din cauza mea ca il tot stresam cu telefonul si vroiam sa sta tot timpul cu mine.In prima saptamana l-am cautat, l-am sunat deoarece nu puteam sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai suntem impreuna.Nu-mi mai raspunde la telefon, l-am intrebat de ce ne-am despartit raspunsul o fost: "nu mai vreau.am alte probleme. te-am uitat." Simnt ca minte si inca ma iubeste dar nu stiu cum sa-l aduc inapoi. nu vad viata fara el. M-ai are rost sa sper la el?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea, gandeste-te ca nu are rost sa insisti ca nu rezolvi nimic cu asta, cel mai bine mi se pare sa il lasi sa isi vada de treaba lui, sa faca ce vrea, desi te doare si te cred, viata merge inainte chiar si fara el, doar ca ai nevoie de timp sa te obisnuiesti fara el si asta e... daca chiar te iubeste se va intoarce el la tine cand va vedea ca tu nu il bagi in seama, prea multa atentie strica...asa se intampla ca stresezi pe cineva, il cauti, iti dai interesul pentru el/ea si pana la urma te lasa balta, dar n-ai ce face, cel mai bine e ori sa incerci sa il uiti, ori sa ai rabdare, sa astepti pana cand (poate)te va cauta el, dar nu stiu daca ar mai avea rost, totusi tinand cont de faptul ca ai fost cu el atata timp nu iti e nici tie nici lui totuna!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca gelozia ta ta dureaza de mult probabil stie ca tu n-o sa te mai schimbi si ii vei face la fel in caz ca v-ati impaca.
Din cauza asta mi se pare greu de crezut ca o sa se mai intoarca la tine; faptul ca l-ai sufocat cu atentia ta exagerata l-a facut sa o ia la fuga, la propiu.
Nu cred ca mai exista sperante prea multe de impacare,, dar esecul asta sa iti fie ca un crez in viata: ca iubirea se impartaseste nu 'inunda' viata celuilalt!

| Fllly a răspuns:

Lasa'l o sa te caute el pe tine cand va fi prea tarziu.happy
fatzi un alt prieten. te va ajuta foarte mult sa'l uiti pe ex'ulsad

| teiubesc_5807 a răspuns:

Dap:X
daca chiar et iubeste se va intoarke al uh:X

| claudiu1818 a răspuns:

Eu zic sa nu iti faci alt prieten, mai asteapta si vezi care e decizia lui. daca iti faci alt prieten acum o sa te considere o usuratica.

| queen00 a răspuns:

Redai libertatea pe care o vrea.la urma urmei nu tu ai de pierdut ci el... o sa se trezeasca cind o sa te vrea inapoi.winking

| vallery a răspuns:

Lasa-l in pace un timp. Lasa-i putina libertate. In felul asta te mai linistesti si tu, si apoi vezi ce mai poti face.
Daca insisti acum, faci mai rau, cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca si-a gasit pe altcineva. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca renunti la lupta oricum il pierzi, asa ca totusi incearca sa vorbesti serios cu el. Fa-l sa iti spuna ce il deranjeaza la tine, si daca are dreptate incearca sa te schimbi. Incearca sa vorbesti cu el, dar nu te umili in fata lui.

| LawR3n a răspuns:

Piatra, sfoara şi marea

| SanCri a răspuns:

Nu cred ca ar fi cazul sa insisti prea mult acum...il vei irita mai degraba, lasa-l sa isi revina si propune-i o data o intilnire intr-un parc(sau in orice al loc) ca sa discutati! Si daca refuza atunci spune-i ca propunerea ta mai are valoare si c atunci cind va fi gata sa vorbiti po sa te sune. Si daca te mai iubeste te va suna neaparat! pa pa. Sa aud numai de bine, Succes!