| TwiXXXie a întrebat:

M-am saturat, parca nu mai suport sa fiu asa. Sa va spun cum sunt eu: sunt genul "nice guy", gandire matura( poate prea matura la 17 ani ). Nu sunt de acord cu facutul misto de cineva(bullying), nu ma prostesc, nu sunt arogant, sunt calm, ma port frumos cu oricine, nu caut atentie, sar in ajutor oamenilor, imi controlez temperamentul, vorbesc politicos, imi cer scuze sincer daca stiu ca am gresit, nu caut conflicte...etc si totusi fetele ma considera doar un prieten bun si nu un potential iubit.

Dupa 3 esecuri consecutive cu fete, desigur la un interval mai lung de timp parca simt ca m-am saturat. Cum sa fac sa imi fac clare intentiile de la inceput? (eu unul mai intai incerc sa ma inteleg bine cu o fata ca sa vad cum gandeste si cum este ea)
Sa ma schimb? Chiar nu stiu ce sa fac, am citit tot felul de chestii pe net pentru care fetele s-ar da in vant si majoritatea chestiilor acelea le am dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

In general asa se intampla, daca in relatiile amoroase baiatul e ok fata cu singurata va gresi...
Ai rabdare, nu mai cauta.Lasa-te "cautat",flirteaza cu toate fetele care vrei(urate, frumoase, genul tau sau nu) apoi vei alege, cand ele vor propune.
Ai rabdare daca esti asa cum spui e posibil sa gasesti ceea ce cauti doar daca nu mai cauti, sau stii unde sa cauti.

4 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Tu esti un lache flausat pentru fetele care te plac. Moale, prea respectuos, etc etc. Nu zic sa fii badaran cu fetele, eu sunt fata si nu ne plac baietii de genul. Dar nici aia prea molesiti, adica lache flausati. Fetelor, in general, le plac baietii care sunt de treaba, dar care au putin tupeu. Tu zici ca esti matur, ei, adauga la maturitatea asta si mai mult curaj, chiar tupeu, sa vezi ca mor fetele dupa tine. Asa fetele o sa te vada ca o provocare, fii si putin mai incapatanat, dar nici exagerat.

| h3r a răspuns:

Pentru că nu ai căutat/nu ai ales fetele respective. Problema e la alegerea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"am citit tot felul de chestii pe net pentru care fetele s-ar da in vant si majoritatea chestiilor acelea le am dar degeaba."
Aici e marea ta greseala, tu de fapt nu esti cu te-ai descris mai sus, ti-ai impus sa fi asa, de ce nu te comporti cum esti tu, fi original si poate asa fetele isi vor da seama ca nu incerci sa fi altcineva decat cel care esti

| unknøwn a răspuns:

Gândeşte-te că tu te comporţi cu tipele alea exact ca unul care vrea să le devină prieten, nu ca un potenţial ceva mai mult.
După ce te gândeşti la asta, ştii ce ai de făcut, că eşti matur!
Baftă!