| Dnnx a întrebat:

Sall.eu ma prostesc mereu si la scoala si afara si acasa si nu stiu ce sa fac sa nu ma mai port ca un copil mic sad am 13 ani si atunci cand vreau sa ma abtin nu pot crying helpp pls cum sa fiu mai matura?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este bine ca esti constienta de asta.Fii linistita.Maturizarea se apropie cu pasi repezi. N-ai sa te recunosti.

| ĄĿiŒ a răspuns:

In primul rand nu e nevoie sa te abtii happy esti inca copil asa ca profita de asta cat mai mult. Nu-ti face griji deoarece te vei maturiza cand va veni timpul potrivit iar asta se va intampla fara ca macar sa-ti dai seama happy

| ATHOS a răspuns:

Incepe si citeste cat mai multe carti. Te vor ajuta si la maturizare. Te vor ajuta si sa gandesti, sa-ti formezi vocabularul, sa iei decizii bune, etc.
Bafta!

| Ana_8420 a răspuns:

Fii naturala, si gaseste-ti prieteni care sa te accepte exact asa cum esti.

| Aiwendil a răspuns:

Dupa cate stie eu la 13 ani esti inca copill. A te marturiza nu insemna a creste mare. A te marturiza insemna sa treci prin niste greutati ale vietii.Sa infrunti probleme reale.Asta insemna sa te marturizezi.Si ce daca te prostesti? Si eu 15 ani si ma prostesc intr-una. Oamneii imi zic sa ma "marturizez", dar nu-i ascult.Asa e felul meu de a fi.Coplilaria o ai o data in viata si ar fi bine sa o traiesti ca s-ar putea sa regreti in viitor.
Bye!

| LiaGore a răspuns:

Asa sunt si eubig grinO sa ne maturizam si noi odata...cred:]]:]]:]]incearca sa iei lucrurile mai in serios.Sincer,nici eu nu ma pricep prea bine. Un sfat:Nu asculta de sfaturile nimanui!big grinbig grin

| alexandra_6462 a răspuns:

E foarte cool eu si acum la 17 ani cand ma apuca fac ce imi place ma prostesc, am prieteni care ma accepta si un iubit senzational care nu com cand imi dau drumul. Ma simt libera cand ma prostes si am inpresia ca nimeni si nimic nu ma poate opri nici chiar eu, fi tu nu te schimba, ba chiar te rog. M aturizarea e naspa, ascultama cautati doar prieteni care sa te accepte si continua sa fi nonconformista asta iti va face viata mai frumoasa.

| cяιss a răspuns:

La 13 ani nu trebuie sa fii nu stiu ce maturitate-ntrunchipata. traieste-ti anii de copila :p

| fobie de mate a răspuns:

Si eu sunt exact la fel.Ma rog. eram.La scoala, prin ore, acasa peste tot numai ma prosteam. Si cand am aflat ca baiatul pe care il plac ma considera mica, parca s-a schimbatlaughing. Nu stiu de ce. Dar simt ca nu mai sunt la fellaughing. Si in cazul tau. asteapta. Copilaria o ai o singura data. Fa toate prostiile de copii.Crezi ca eu daca acum ma simt mai 'matura' nu ma mai joc pe net jocurile dress up?laughingIncearca doar cand vb cu cineva sa dai impresia ca esti mai matura.Toti imi spun ca sunt mai matura, dar eu tot ma mai joc.oh go on. Si e bine in unele cazuri sa fi matura, dar in unele. JOACA-TE!love struck.

| DeLyUtSzA a răspuns:

Salutbig grin.si eu sunt tot asa.nu iti fa grijilaughing la 13 ani nu trebuie sa if maturahappy. Traieste copilaria cat mai poti doar odata in viata esti copil...si lasa maturiatea dao in colooh go on mai bine e sa te prostesti daca asa te simti in largul tauhappy :*

| Ada_1039 a răspuns:

La 13 any esti totusi un copil.cine vrea te accepta asa cum estibig grin
O sa ai destul timp sa te maturizezi.:*Traieste copilaria.Nu incerca sa devii ceea ce nu esti.

Întrebări recente