| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Ma numesc maria si as dori niste sfaturi. Povestea incepe cam asa:exista un joc online pe care il joc numit triburile.Cu ajutorul acestui joc am intalnit un baiat de care imi place foarte mult, dar problema mea este ca el sta in bucuresti iar eu in sighisoara. El are o boala si cand e suparat i se face rau si de cele mai multe ori ajunge in spital. El are si o iubita, Ana, dar se tot cearta si se despart, iar ea incepe sa planga si el o iarta din nou...si tooot asa.Eu i-am spus sa o lase ca se vede clar ca ea nu tine la el si numai rau ii face pentru ca de fiecare data cand se despart el incepe sa planga dupa ea si i se face rau, dar el spune ca o iubeste si ca nu poate trai fara ea(dar dupa parerea mea nici cu ea nu poate trai). De curand i-a cerut unei fete, Miky, sa stea cu el(era despartit de Ana din nou), iar ea a acceptat, dar el numai la Ana se gandeste si o face pe Miky sa sufere.Ieri i-am spus ca trebuie sa aleaga intre cele 2 fiinda daca nu cineva va suferi(ori el ori Miky), iar azi mi-a spus ca a ales-o pe Ana.Nu prea sunt de acord fiinda stiu ca iarasi se vor desparti si se vor impaca si tot asa, iar el va ajunge si mai rau decat e deja.Eu tin foarte mult la el si nu vreau sa i se mai intample asa ceva, dar nu prea stiu ce sa fac sau ce ar trebui sa-i spun.Va rog ajutati-ma cu un sfat.

PS:poveste ar fi ceva mai lunga&cu mai multe detalii, dar cred ca deja va plictisesc asa ca ne oprim aici.Va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai nu prea poti tu sa-l ajuti, este decizia lui. straight face
De fapt, ar trebui sa eviti cu totul discutii de genul asta, daca iti spune el ceva despre asta bine, dar mai bine sa nu vb deloc de asta. straight face

| Marijuana a răspuns:

Orbului din dragoste n`ai cum sa-i deschizi ochii asa ca nu ai ce face... o sa`si dea el seama pana la urmathinking

| Miauti a răspuns:

Dar ea ce are mai, nu poate sa se desparte? sau ii trebuie un ghid?
Spune-i asa "fat-o alege vrei sa stai cu el pentru todeauna, si pentru todeauna sa te faca sa suferi sau... sau vrei sa stai cu un om normal? "

| ninutza_1138 a răspuns:

Daca se cearta asa de mult de ce el nu-i spune ce simter ce durere are peinima si ea cu siguranta ii va povesti si ea ce simte si atunci ei vor incerca ca sa nu faca rau unul altuia astai parera mea