| nonameXD121314 a întrebat:

Hey prieteni va rog ajutati-ma repede....si va rog fara glume proaste
vreau sa ma despart te iubita mea, pentru ca nu mai simt nimic pentru ea...problema e ca nust cum sa ma despart de ea fara sa o fac sa planga...mi-a spus ca nu poate trai fara mine.
deci cum sa ma despart de ea fara sa o supar?

5 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Man, poti sa-i spui tu si in cel mai frumos mod, nu poti evita sa nu planga. Fii sincer, spune-i ca ai vrea sa fiti doar prieteni, explica-i ca nu mai simti nimic, si ca nu vrei sa fii cu ea doar asa...de dragul de a nu o rani, ca e mai bine asa. happy

| JoshuaNNN a răspuns:

Tu singurul lucru care ar trebui sa-l faci este sa te intalnesti cu ea fata in fata, ii explici FRUMOS ce s-a intamplat si ca nu mai vrei sa stai cu ea...Ma gandesc ca la inceput va fi greu pentru ea, dar pana la urma asa este pentru toti.

| Dariusuu a răspuns:

Îi spui frumos şi tandru că nu mai vrei să continuaţi această relaţie deoarece ea merită pe cineva mai bun.
De ce să fiţi 2 nefericiţi într-o relaţie când îi dai şansa să fie cu altcineva fericit.

Cu siguranţă va fi tristă dar într-o bună zi va înţelege.

Nu merită să stai lângă cineva care nu mai simţi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat te iubeste, va plange.De ce? Pentru ca o va durea si uite-asa, va boci.
Datoria ta este sa-i spui adevarul.Nu inventa scuze, deoarece se va gandi foarte mult la ele.Mai bine-i spui adevarul si punct.Va stii o treaba sigura.N-o mai placi si gata.Sentimentele nu le poti controla/manevra dupa bunul plac.La un moment dat, va intelege asta!

| KinderBeeeib a răspuns:

Spune-i fata in fata si nu ai cum sa ii spui chestia asta intr-un "mod frumos" pentru ca daca te iubeste, oricum va suferi.E pacat de ea, saraca sad va suferii nu ii spune ca ai pe altcineva spune-i ca nu mai poti continua o relatie si nu indrazni sa spui " ramanem prieteni " sau "te iubesc dar ca o sora" cele mai proaste cuvinte pe care ai vrea sa le auzi la o despartire si ar mai fi si : "nu te-am iubit niciodata", "te rog sa ma astepti", "sper sa nu ma urasti" si mdaa te-ai prins tu.Bafta ca ai nevoie!