| CristiM96 a întrebat:

Salut ma poate linistii si pe mine cineva, am facut dragoste cu iubita mea nu am ejaculat in ea, dar a vrut sa o facem de 3 ori. In cele 3 acte sexuale nu am ejaculat in ea. A fost pe stop am asteptat sa treaca eu stiam ca dupa ce a fost pe ciclu primele 4 zile poti ejacula in ea ca ele mai au un lichid..., nu am ejaculat in ea dar intre cele 3 acte sexuale am asteptat 2-3 minute. sa ma termin si dupa vroia sa incepem iarasi problema mea este daca nu a iesit tot sau a mai rapas fara sa-mi dau seama este probabil sa ramana insarcinata?. Din cate stiu trebuie sa ejaculezi total sa poata ramane insarcinata dar totusi sa fiu eu linistit spuneti-mi ca nu are cum sa ramana!

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care sexul a avut loc in ziua a 5-a ciclului menstrual CHIAR DACA SE EJACULEAZA INTENTIONAT IN VAGIN, teoretic NU SE POATE ramane insarcinata decat cu totul accidental sau printrun miracol, deoarece probabilitatea de a se produce un OVUL VIABIL care sa se poata transforma intro sarcina in urma fecundarii acesteia de catre un spermatozoid este de maxim 3-5 %. In consecinta, probabilitatea de a ramane insarcinata in perioada considerata cu fertilitate foarte scazuta care tine din prima zi de menstruatie pana in ziua a 9-a, teoretic este de maxim 3-5% (in cazul unui ciclu menstrual considerat normal, cel de 28 de zile). Probabilitatea poate creste spre 25-30% daca sexul are loc chiar in ultima zi a acestei perioade (ziua a 9-a). Deoarece posibila scurgere involuntara de sperma ramasa in uretra nu avea ce fecunda la acea data nu are rost sa-ti mai faci griji daca a exista sau nu. Totusi v-as sugera ca pe viitor intotdeauna sa folositi pe cat este posibil un mijloc de protectie.Trebuie sa iti aduc aminte ca stii foarte gresit mai multe lucruri si anume :1- Sangerarea se numeste menstruatie nu ciclu; 2-Femeile nu au nu stiu ce lichid misterios de care amintesti; 3-Pentru a se forma o sarcina, este suficienta o cantitate infima de sperma (cat o gamalie de ac). Inainte de a face vreo prostie te sfatuiesc sa te informezi mult mai atent si corect.Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Asa este, in primele 3-4 zile dupa menstruatie, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| CristiM96 explică (pentru Emilian65):

Va multumesc frumos dar totusi eu nu am ejaculat in ea... doar ca intre primul si al 2 act sexual a fost 3 minute pauza cat am ejaculat total si cat am mai stat noi mie imi este mai mult frica sa nu fi rmas ceva pe penis sau ceva asta este singura mea problema deci ea a avut ciclu 6 zile de luni pana sambata spre duminica si noi marti am facut dragoste dar repet nu am ejaculat in ea

| CristiM96 explică (pentru Emilian65):

Plus ca ea Lucreaza si depune si efort, si seara danseaza cica sa isi mentina siluieta.

| madalinamadu a răspuns:

Dacă tu vrei să spun asta, o spun. Nu are cum să rămână. Însă adevărul este că poate rămâne însărcinată în orice zi din lună. Este adevărat şi că în anumite zile riscurile sunt mai mici, dar totuşi ele există. Data viitoare te sfătuiesc să foloseşti prezervativul sau sfânta abstinenţă.

| CristiM96 explică (pentru madalinamadu):

Pai te-am zis ca nu am ejaculat in ea in cele 3 acte sexuale intre primul si al 2 a fost o pauza de vreo 3 minute iau intre al 2 si al 3 de vreo 20-30 de minute. Dar eu stiam ca dupa ce a trecut ciclul in 4 zile ele mai au un lichid care curata, ea imi spune ca a avut lichidul si trebuia a doua zi sa aiba simptome de greata ametele voma nu? ea nu are nimic din acele semne ba chiar e fericita nici nu se streseaza rade de mine pe ea nu o intereseaza zice ca nu simte nimic si doar rade de mine sa nu ma ma-i gandesc

| CristiM96 explică (pentru madalinamadu):

Pai eu stiam ca dupa ce a avut ciclu timp de 4 zile ele au un lichid care acel lichid curata tot, in cele 3 acte sexualea nu am ejaculat in ea. Intre actul 1 si 2 dupa ce am ejaculat am asteptat vreo 3, in actul 2-3 am asteptat vreo 20-30 de minute. Stiu ca ele a 2 zi trebuie sa aiba simptome ( greata, voma, dureri de cap ) ea nu are nici unu in aceste semne ba chiar rade de mine si e fericita. Rade ca ma stresez o tot intreb dar zice ca nu are nimic si tot imi zice sa ma linistesc.

| Sadop a răspuns (pentru CristiM96):

Semnele de sarcină apar după 2 săptămâni, nu după o zi!
Depinde de lungimea ciclului iubitei tale. De exemplu, la un ciclu regulat de 30 de zile ovulația are loc în ziua a 16-a.
Deci, persoana în cauza este fertilă între zilele 11 și 18 ale ciclului menstrual.
Dacă o persoana are lungimea ciclului ( adică perioada dintre 2 menstruații ) de 20 de zile, ovulația apare în ziua a 6-a ( scazi din lungimea ciclului 14 zile și afli ziua ovulației, asta dacă e regulat ). Această persoana esre fertilă și pe timpul mesntruației.
În primul rând întreab-o pe iubita ta de lungimea ciclului ei și calculați ziua ovulației ( dacă are un ciclu regulat ). Apoi scade 5 zile de la data când ar trebui să aibă ovulația. Dacă ea ar trebui să aibă ovulația pe 11 ( de exemplu ), prima zi din care există risc de sarcină ar fi 6 ( pentru că spermatozoizii rezistă maximum 5 zile ), iar perioada fertilă e între 6 și 12.
Calculați și voi la fel, asta dacă are ciclul regulat!
Chiar dacă tu nu ai ejaculat în ea, există acel lichid preseminal, care în cazul celui de-al 2-lea și de-al 3-lea contact sigur a conținut spermatozoizi.
Dacă ai mai ejaculat cu cel puțin 48 h înainte de primul contact, atunci și lichidul preseminal din cazul primului contact a conținut spermatozoizi.
VEZI CARE E TREABA CU LUNGIMEA CICLULUI! DACĂ NU AI ÎNȚELES SAU NU TE PRICEPI, LASĂ-MI AICI MESAJ SAU ÎN PRIVAT CU LUNGIMEA CICLULUI EI, DACĂ ESTE REGULAT, CÂT ȚINE ȘI CÂND A VENIT ȘI TE VOI AJUTA!
Baftă!

| CristiM96 explică (pentru Sadop):

Va multumesc frumos dar totusi eu nu am ejaculat in ea... doar ca intre primul si al 2 act sexual a fost 3 minute pauza cat am ejaculat total si cat am mai stat noi mie imi este mai mult frica sa nu fi rmas ceva pe penis sau ceva asta este singura mea problema deci ea a avut ciclu 6 zile de luni pana sambata spre duminica si noi marti am facut dragoste dar repet nu am ejaculat in ea. Plus ca ea Lucreaza si depune si efort, si seara danseaza cica sa isi mentina siluieta.

| Sadop a răspuns (pentru CristiM96):

Dacă grija ta este să nu fi rămas urme de spermă pe penis după ce ai ejaculat, chiar dacă te-ai șters, nu prea trebuie să îți faci probleme fiindcă spermatozoizii în contact cu aerul mor.
Totuși află cât durează ciclul ei ( adică perioada dintre două menstruații ) și dacă este regulat!
Un risc poate exista chiar dacă nu ai ejaculat în ea din pricina luchidului preseminal, cel transparent, care în cazul vostru a conținut spermatozoizi.
Ați avut contact sexual în ziua a 9- a, deci daci ciclul ei este mai lung de 28 de zile și este regulat, nu ar trebui să fie nicio problemă!

| CristiM96 explică (pentru Sadop):

Multumesc frate deci parca mai scapat de 1000 de probleme si ma-i salvat cu aia ca spermatozoizi mor in contact cu aerul happy

| Sadop a răspuns (pentru CristiM96):

Nu ai pentru ce!
Ia in considerare si ce ti-am scris in ultimul mesaj privat si ultima parte a celui de aici.
Bafta!