| Madalina1901 a întrebat:

Mi-am mintit iubitul ca sunt insarcinata dupa o cearta si el isi doreste foarte mult un copil. ce sa fac?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Spune-i adevărul şi suportă consecinţele, oricare ar fi ele, dar nu minţi iar, ca să acoperi o minciună; doar vei înrăutăţi lucrurile şi mai mult, iar încrederea între voi doi va avea şi mai mult de suferit.
Iar dacă vrei neapărat să îndulceşti puţin adevărul, spune-i că a fost o glumă proastă şi îţi pare rău (dacă îţi pare)...şi nu te mai juca aşa cu sentimentele şi încrederea lui, pentru că chiar dacă te va ierta acum, nu o va face la nesfârşit.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Spune-i că nu eşti.

| VadTot a răspuns:

Paraseste l! Nu esti de el!
El e Baiat serios vrea familie. copii o nevasta serioasa cu capul pe umeri! nici decum!

| MihaelaDart a răspuns:

Spune-i ca ai pierdut sarcina, ti-a venit menstra si astfel fatul s-a desprins din uter. Asa cum ai inceput sa il minti, du pana la capat minciuna. Caci minciuna intr-un final are picioare scurte si nu se stie cum va fi reactia lui dupa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Il anunti " dragul meu imi pare rau dar a reiesitit ca eu m-am grabit si am constat ca ti-am anuntat un lucru ce s-a dovedit a fi neadevarat, totul fiind o alarma falsa, deci te invit sa o facem iar si negresit visul mult dorit iti va fi implinit.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i adevarul, ca l-ai mintit si atunci el va intelege ca a fost o razbunare a ta in urma certii pe care ati avut-o.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi pe adevar!
Intr-o cearta reactionam ciudat si spunem lucruri pe care le regretam mai tarziu.
Iti ceri scuze, nu te poti juca cu sentimentele persoanei iubite.
Faptul ca isi doreste un copil, e un lucru bun, de care trebuie sa tii seama pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul! Daca relatia voastra e cam schioapa un copil nu va remedia situatia decat temporar. Mai bine va vindecati sufletele prin: comunicare eficienta, sinceritate, incredere unul in celalalt etc. Toate cele bune.

| Vanqu1sh a răspuns:

Avort spontan! In puii mei ii spui ca nu a fost testul bun sau ii spui adevarul... laughing, o fi el prost sa muste odata dar nu cred ca si a 2-a oara.

| Art_Steampunk_1987 a răspuns:

Te apleci frumos iti dai chiloteii jos, eu vin surprinzător pe la spate si frecandu-mă constant cu falusul meu tare de piersicuta ta calda ejaculez o cantitate apreciabila de sămânța fierbinte iar dupa noua luni aflu ca ai gemenilaughing