| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate face o femeie care isi doreste foarte mult un copil, ramane insarcinata dar afla despre copil ca are o grava malformatie?
va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Linda a răspuns:

De multe ori e o alarma falsa dar chiar daca ar fi adevarat, orice copil e un dar de la Dumnezeu, nu eu greseala. E o crima sa/l ucizi. N/am auzit pe nimeni sa regrete ca nu a facut avort desi cunosc parinti care au copii cu probleme mari. Pt alte cunostinte copiii cu malfirmatii au murit dupa nastere. Dumnezeu nu da mai mult decat putem duce si pentru eforturile mai mari decat ale altora el are o rasplata. Nu renunta, orice copil e un dar.

4 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Poate infrunta situatie. Nu vad o alta cale.

| MisterKat a răspuns:

Din cate stiu eu, poate opri evolutia sarcinii/un eventual avort.

| ele30 a răspuns:

Eu am nascut un copil cu probleme si dupa 5 ani de mers pe la doctori sunt multumita pentru ca e bine dar durere in suflet tot am dar m am consolat ca asta e crucea ce trebuie sa o duc d zeu sa te ajute sa iei o hotarare inteleapta. Eu zic ca e pacat

| canarita a răspuns:

In luna mica poti avorta si incerca din nou... daca nu se mai poate avorta atunci ...sa te astepti si la ce este mai rau... dar necunoscute sunt caile Domnului...