| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Niste replici cu care sa sparg gheata cand vorbesc cu o fata?
Si altele cu care sa-i cer numarul de telefon.
Niste replici prin care o complimentez?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu exista o anume reteta prin care sa intrii in vorba cu o fata, si desigur, nici nu exista o metoda 100% functionala prin care sa-i ceri numarul de telefon, deci, in idee, voi raspunde si eu putin evaziv subiectului, raspuns de la care tu poti trage unele concluzii si sa-ti folosesti mintea pentru a obtine "openerele" de care ai nevoie.

Pentru inceput vreau sa clarific urmatorul aspect: "Niste replici prin care o complimentez?" Total gresit sa complimentezi o persoana pe care nu o cunosti, daca o complimentezi nu te vei diferentia cu nimic de majoritatea, ea e deja obisnuita sa primeasca feluri si feluri de complimente, deci incearca pe cat posibil sa le eviti. Dar daca totusi vrei sa-i faci un compliment, cand simti nevoia, cand simti ca e momentul (nu intr-o incercare de a lungi conversatia ca cel mai adesea nu vei reusi) poti incerca sa te legi de unele aspecte ale ei, aici ma refer strict la alegerile ei, nu te lega de aspecte pentru care ea nu se face raspunzatoare, aici ma refer de exemplu sa nu-i spui ca "Ai niste ochii frumosi", ii are din nastere, nu e meritul ei, in schimb te poti lega de unele aspecte care au fost la alegerea ei, de exemplu tunsoarea, sau cel mai bine imbracamintea.

Fetele sunt inebunite dupa imbracaminte, motiv pentru care stau atat la shopping.
Deci, acesta de exemplu poate fi un subiect de discutie, sau un aspect pe care-l poti folosi sa intrii in vorba cu ea.
De exemplu, vezi ca are o fotografie, in care e imbracata diferit fata de celelalte tipe, fata de celelalte poze ala ei.
Aceasta poate fi o oportunitate de discutie, poti intra in vorba cu o replica gen "Ma uitam prin newsfeed, si nu am putut sa nu remarc tinuta ta din poza aceasta, te-ai inspirat de undeva anume, sau e in totalitate meritul tau" acum desigur aceasta e o vrajeala ieftina, dar la momentul potrivit iti poate prinde bine.

Esential este sa te legi de unele aspecte lasate la vedere, dupa cum am spus, modul in care se imbraca poate fi o alegere inspirata, faptul ca a vazut filmul X, sau a citit cartea Y e din nou un posibil motiv prin care sa intrii in discutie, totul tine de cum stii sa-ti joci cartile.

Acum desigur, e si varianta in care ii spui ceva total aleatoriu, poate chiar exagerat, pentru a o face sa rada, sa ii starnesti atractia.

De precizat, daca aceaste abordari au loc online, trebuie sa ai si tu la randul tau un profil decent, poze/postari, totul frumos si bine pus la punct.

Acest gen de abordari spuse mai sus le poti folosi si "face to face" trebuie doar sa ai suficienta incredere/suficient tupeu cat sa dai impresia ca stii ce faci, stii sa vorbesti, iar daca esti desconspirat, trebuie doar sa-ti pastrezi calmul si sa spui care a fost intentia ta.

Cat despre numarul de telefon, este irelevant, nu are rost sa faci din asta un scop. Internetul este foarte accesibil, bazeaza-te pe asta. Numarul de telefon il vei solicita doar cand vei stabili prima intalnire, (asta desigur daca nu il vei primi pana atunci).
Si desigur, nu vei spune "poti sa-mi dai si mie numarul tau?" nu te rogi pentru el, poti fi considerat disperat, in schimb iti recomand sa ii spui "lasa-mi si mie numarul tau, poate am nevoie de el".

Cam asta e ceea ce ai cerut tu.

Mult succes la abordari, si sa nu-ti fie frica de esec, e normal, trebuie sa inveti din el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow! Ce tactici laughing

| BlyeeetAK47 a răspuns:

" Esti cumva un inger, ca atunci cand te-am vazut mi-ai picat cu tronc " laughing laughing (glumeam)

Idk, fi natural asta e marele secret.

| ElenaMariajnk1441 a răspuns:

Ai putea sa nu te mai straduiesti atat. fii tu insati, nu mai gandi fiecare miscare si fiecare cuvand, o fata simte asta. Relaxeaza te, spune i ceva ce iti place, nu poti sa ii creezi o intreaga imagine falsa despre tine...Fii sincer si totul ar trebui sa mearga ca pe roate.
Iar in ceea ce priveste numarul de telfon, ai putea ca atunci cand vorbiti pe Facebook sa spui ca pleci de acasa si daca vrea vorbiti pe wapp, ca e mai lejer.

| DorelGagicaru a răspuns:

Fata fata vr o tigara de piele