| anonim_4396 a întrebat:

vorbesc cu un baiat pe net si pot sa spun ca imi place de el.nu e un strain.
locuieste in localitatea vecina, parintii nostri se cunosc. vorbim frecvent si mi-a zis ca ar dori sa ma cunoasca mai bine dar nu m-a invitat nicaieri. l-am invitat eu dar nu a venit.nici macar nu mi-a cerut numarul de telefon. poate trebuie sa fiu mai indrazneata, sa fac eu primul pas adica sa-i fac complimente, replici de agatat(as avea nevoie de citeva deoarece nu cunosc niciuna)va rog ajutati-ma/mersy anticipat dau funda si vot

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa ii zici tu ca pentru inceput vrei sa va cunoasteti si vorbiti subiecte normale apoi dupa un timp il pupi si incepi sa ii zici ca vrei sa fii prietena lui de acolo va descurcati singuri.

Răspuns utilizator avertizat
| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Daca l-a invitat si nu a venit si nici nu ti-a cerut nr de telefon inseamna ca inca nu se considera pregatit si nu stie daca trebuie sa faca sau nu primul pas. Este destul de timid. Incearca sa-l incurajezi tu si sa ii spui ca nu are de ce sa ii fie frica (dar incearca mai pe ocolite), il poti complimenta dar nu incerca sa il agati. Oferai siguranta si ai sa vezi ca relatia va merge mai bine. Sper ca te-am ajutat si iti urez Succes. Precis te vei intalni candva cu el.

| liviu_5908 a răspuns:

Nimic mai mult decat normal, sa cunosti pe cineva pe net si sa traiesti cu impresia ca il cunosti de o viata.Nu stiu daca e vorba de indrazneala sau de alt ceva cert este ca trebuie sa faci ce simti ca e bine pentru tine, ce te-ar face pe tine fericita.Din partea lui posibil sa fie doar placerea flirtului si atat, cat despre tine tu stii cel mai bine ce si daca simti ceva.Nu uita totusi ca legaturile pe net adesea sunt inselatoare, asa ca ai mare grija.Succes!