| Varanudormi a întrebat:

Nu stiu cum, poate felul ei de a fi, comportamentul ei copilaresc m-a facut sa simt asta, dar cred ca ma indragostesc, simt ca ma indragostesc de colega mea de lucru. Ne cunoastem de jumatate de an. Cu ea pot sa fiu eu insumi, sa nu am retineri, pot sa fiu in largul meu, langa ea poate iesi copilul ala din mine cand sunt langa ea. Insa problema e alta, ea are iubit, iubit de cand ne-am cunoscut si nu sunt genul ala, nu vreau sa ma bag in relatii, prefer sa sufar decat sa ma bag peste. Insa am niste intrebari. Oare simte ceva? Sau oare asa e ea cu totii. Cand sunt cu ea, cand lucram impreuna mereu glumim, ma cicaleste, ma ciupeste, vorbim ca avem multe lucruri in comun, ne uitam unul la altul si ne vine sa zambim incontinuu si sa radem si multe altele si eu la randul meu la fel cu ea si nu stiu, langa mine pare mai deschisa, pare sa fie mai copilaroasa decat in preajma altor persoane, ne intelegem foarte bine. Nu ma intelegeti gresit, glumeste si cu alte persoane si asa mai departe. Ea e o fire deschisa, se intelege bine cu toata lumea, e comunicativa, glumeste si asa mai departe si eu sunt la fel, dar oare mi se pare mie sau cu mine e mult mai libera cand vine vorba de a fi ea insasi? Cu iubitul ei nu pare asa, pare mai serioasa cand e cu el. I-am zis ca imi place cand o vad asa copilaroasa. Acum cateva zile lucram cu ea, a facut cineva o gluma ca intre noi creca e ceva, eu si ea in gluma ziceam ca da, ca ne-a prins si ii ziceam si ei sa aprobe. Iar apoi dupa scurt timp vine intrebarea din partea ei. "Ai vrea sa fie ceva intre noi?". Eu am ras, nu am zis nimic, apoi zice ea o gluma si zice ca doar nu credeam ca vorbea serios. Eu am aprobat-o, ca nu. Mai vorbim cat mai vorbim si la un moment dat ma intreba din nou, de data asta destul de insistent. A repetat intrebarea, am luat-o ca pe o gluma si i-am raspuns in gluma, apoi a repetat din nou intrebarea, i-am zis ca nimic ca s-ar supara prietenul meu ca a placut-o si el putin ca mai glumea si el cu ea. Am mai glumit pe chestia asta putin si am intrebat-o apoi de ce ma intreaba asta, ca i-am zis ca a cam prea insistat si mi-a zis ca doar glumea si ca eu ma gandesc la intrebarea ei ca de asta o intreb acum de ce mi-a pus ea intrebarea aia si ma rog au mai fost cateva faze de genu, gen apropouri. Ce credeti? B6

Răspuns Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca simtea ceva pentru tine nu mai statea cu iubitul ei si iti propunea tie sa fiti intr o relatie ca din ce povestisi pare destul de directa fata respectiva, ii place doar sa te tachineze, sa glumeasca cu tine atata tot, incearca sa nu iti faci sperante prea mari sau sa ii dai ei ceva de banuit ca o placi asta ca sa nu stricati frumoasa prietenie pe care o aveti acum.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din moment ce ea are deja iubit ce mai vrei? Vrei să îi desparti sau ce, lasă o in pace si cauta pe cineva singură, ea este doar o tipă de gașcă cu voi si tu repede ai pus botu ti sau aprins călcîiele după ea, gîndeste te ca poate ea acasa îi spune prietenului ei de tine, si ca te dai la ea, poate va vrea el sa te cunoasca sa rezolve problema, ce varsta are colega ta? dar tu?

| Nemessys a răspuns:

1. Nu face confunzie. Daca se comporta frumos cu tine, sunt mari sanse ca asa sa fie ea, nu sa te placa, daca e asa cu toata lumea, atunci tu nu esti cu nimic mai diferit. Chiar daca poate crezi ca la tine e altceva, dar nu. Asa e firea ei, sociabila, glumeata. Si o problema cred ca ar fi la tine din cauza ca te atasezi de orice femeie care iti da putina atentie si se comporta frumos. trebuie ceva mai mult de atat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De când am citit primul "ai vrea să fie ceva intre noi?" am înțeles că se gândește la ceva,și după mi-a fost imediat reconfirmat cu reacția (prostuță a ta happy ) și răspunsul ei.
Ea te place,tu nu o placi prea mult,sau probabil după reacțiile tale total sterile la micile ei înțepături, probabil ești un timid.
Dacă s-a mai și uitat fix în ochii tăi când ți-a refăcut întrebarea de mai multe ori și tu ai reacționat așa, nu o meriți.

Referitor la relație, dacă cineva nu mai e în "largul lui" într-o relație, schimbarea e benefica pentru amândoi, deci.