| Varanudormi a întrebat:

Radem, glumim, ne intelegem foarte bine. Avem multe lucruri in comun, vorbim despre asta, nu putem sa nu zambim cand ne uitam unu la altul. Nu ne cunoastem de mult, de ceva timp, 5 luni, ne-am cunoscut la locul de munca. Ea are iubit dinainte sa o cunosc eu. Acum cateva zile m-a intrebat daca as vrea sa fie ceva intre noi, eu am ras nu am zis nimic, iar dupa a zis ea o gluma ca "un zid", ca asta as vrea eu si ca doar nu credea ca vorbeste serios, eu am zis ca nu. Dupa ceva timp ma intreaba din nou, eu am raspuns exact cum a zis si ea, ca un zid cum a zis ea, iar ea a zis ca in afara de asta daca as vrea sa fie ceva intre noi, iar eu am inceput sa glumesc sa zic ca da si glume din astea din care ii dadeam clar de inteles ca glumesc si ca nu vorbesc serios.Ea a intrat in gluma mea si zicea si ea ca vrea copiii cu mine si multe altele si asa mai departe. Dupa juma de ora, dupa pauza am intrebat-o de ce m-a intrebat asta pentru ca a cam insistat pe chestia asta si ea a zis ca ma gandesc la asta de o intreb de ce m-a intrebat ea asta si apoi zice ca doar glumea. Eu initial ii dadeam de inteles de ceva timp ca imi place o prietena de a ei cu care nu am avut nici o treaba, doar ii ziceam ca e frumoasa prietena ei nu am vorbit niciodata cu prietena ei, deci ma gandesc ca nu avea cum sa creada ca eu o plac mai mult decat o prietena. Apoi dupa cateva zile am lucrat impreuna la ceva si zicea ca se bucura ca lucreaza cu mine. Ce credeti? Simte ceva sau e doar o joaca?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreabă o pe ea, numai ea stie, fi bărbat si intreabă o.

| Apokales a răspuns:

Trebuie sa astepti sa faca si ea o miscare concreta, lasa joaca la o parte ca altfel nu iti dai seama si nici noi.

| MValentin a răspuns:

Eu zic ca incearca oarecum sa isi croiasca drum

| adelina29 a răspuns:

Dacă ar fi după mine, ar trebui să fiți direcți. Ia-o deoparte când ești pregătit și spune-i ce simți și află ce simte și ea. Dacă o țineți tot așa, ori vă pierdeți șansa, ori cineva ajunge rănit.