| maya18murariu a întrebat:

Salut.Numesc Maya si am 11 ani.Am un iubit care face 12 ani in decembrie.Eu il iubesc mult, suntem impreuna de pe 14 septembrie.El este rusinos.Si de saptamani bune nu ma mai baga in seama, nu mai iesim afara.Nici ceau nu imi spune cand trec pe langa el.Toata lumea imi spune sa ma despart de el.Dar eu nu vreau, fiindca m-am atasat de el si daca ne-am despartii...Nu as mai putea face absolut nimic.Eu il iubesc mult de tot.Ma puteti critica ca am o relatie la 11 ani.Si problema este ca...Nu stiu ce sa fac ca sa ne mai spunem ceau sa mai iesim afara...As vrea sa faca ceva dragut ca pe vremuri...Cred ca nu ma mai place.Sunt distrusa si m-a gandesc MEREU la el.Si la scoala, si acasa si noaptea mai ales si cand merg la handball si cand ies afara si cand merg la magazin.Clasele noastre sunt fata in fata.Cand ii scriu pe Facebook da mesajele seen si nu raspunde nu foloseste pupici...Help me, please! Multumesc anticipat :*! Va promit ca cel mai bun raspuns primeste fundaa.Pup's. :3

Răspuns Câştigător
| volumexd a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ce te apasa. Daca o sa zica, ca nu te mai place, atunci treci peste, nu ai ce sa mai faci. Dar poate e prea timid si nu vrea ca relatia sa fie ''publica''. Baftawinking

5 răspunsuri:
| Xscape a răspuns:

Poate e prea ocupat jucând Counter Striker, Minecraft sau Leauge of Legends. La 12 ani, poate fi un motiv extrem de bun.
Iar tu la 11 ani nu înţeleg ce poţi iubi aşa mult. thinking
Calmă că mai ai mult până la iubit.winking

| Marian9526 a răspuns:

1) Eu cand aveam 11 ani rupeam cs1.6
Iar acum am 16ani si rup cs.ul cu colegii de clasa,
iar tu la varsta ta poti vorbi despre iubire, cand nici macar nu stii cu ce se mananca
2) cica nu te.a mai bagat in seama de saptamani bune, ca nu s.a mai comportat cu tine ca pe vremuri cand de fapt nu avetini nici macar 4saptamani de "relatie"
Vezi ca te.ai incurcat singura in minciuni
3)Lasa relatiile, dragostea, iubitii ca nu sunt pentru varsta ta, si pune mana pe carte...

| dragutafata a răspuns:

Eu zic asa: ii trimiti un mesaj, ii spui ca trebuie sa vorbesti ceva urgent dar foarte urgent cu el si sa iesiti afara ca sa-i poti spune, ideea e sa fiti singuri asa si dupa incerci sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce este asa de distant cu tine. Iar la sfarsit daca vrea sa plece sau stiu eu ce il pupi le obraz si pleci sau eventual daca iti doresti pe gura, daca consideri ca cu el ar trebui sa ai primul sarut ...cum vrei. Dar important e sa pleci fara sa ii mai zici nimic.( dupa ce il pupi) Daca iti zice stai sau ceva e decizia ta daca vrei sa te intorci sau nu. Daca nu il intereseaza sau daca pare indiferent nu ai ce sa ii mai faci, important e ca ai 11 ani si o sa mai fie o groaza de baieti de care sa iti placa. Sper ca te-am ajutat. Succes!happy

| maya18murariu explică:

Iui,mersi,darksoul55 și draguta fata, Sava_Maria_1997, mama mea știe.Hah. tongue Marian9526, gura, mă, pune tu mâna pe carte și mai taci.Jett,mă. tongue

| Sava_Maria_1997 a răspuns:

La 11 ani iubit? daca stie mama ta te distruge.