| MisterJaguar a întrebat:

Osa incep sa fiu cat pot de scurt si la obiect.Imi place de o fata, de fapt o iubesc si tin foarte mult la ea, de vreo 6-7 luni. Faza e ca vreau sa o uit si este destul de greu deoarece ne vedem in fiecare zi la liceu.Sunt si foarte timid si asta ar fi una dintre cauze avand in vedere ca si ea este mai timida...Deja m-am saturat sa sufar dupa ea si numai stiu ce sa fac sa numai imi sara gandul la ea deoarece am devenit si foarte demoralizat si suparat, numai ea ar putea sa ma faca fericit, deci chiar m-am saturat incep sa si plang noaptea cand ma gandesc la ea si o tot visez.Intrebarea este cum as putea sa o uit? Cand am avut vacantele astea am cam uitat-o dar iar mi-a revenit acel sentiment de iubire si simt ca raman fara puteri..Ma scuzati pentru greselile gramaticale si pentru modul de exprimare dar chiar nu pot sa-mi gasesc ideile...

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta ce jalnic sa vezi un baiat purtanduse ca o muiere frate invata sa ai tupeu fara tupeu NU atragi fetele.du-te la ea invit-o la un suc, pipaio si e ta

| MisterJaguar explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Mersi de sfat, o sa tin cont

| annakarenina a răspuns:

De ce nu incerci mai intai sa vezi daca va potriviti? Nu este o solutie sa o uiti fara a fi incercat, nu vei putea sa te izolezi mereu, iubirea presupune anumite eforturi, si nu ai nimic de pierdut daca incerci. Oscar Wilde spunea ca este mai bine sa ai parte de iubire si sa o pierzi decat sa nu o fi avut niciodata.

| AGreatMan a răspuns:

Nu o poti uita. Spune-i ca o placi/iubesti. Daca zice nu, mai suferi vreo luna si dupa iti trece.

| Scheu a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa nu gandesti asa! Din ce spui tu acolo, nu ai fost impreuna sau nu esti cu acea persoana. Bun! Tot ce trebuie sa faci este sa iti pui gandurile intr-o anumita ordine. Sanatate, familie, fericire, scoala, prieteni. Nu trebuie sa spui niciodata dar niciodata ca ea este singura persoana care te-ar putea face fericit. Ce esti tu acum? Esti indragostit. Este un sentiment frumos, complex si siropos, dar asta nu inseamna ca doar acea persoana exista in lumea asta. Bine, sa spunem ca ajungeti sa umblati impreuna sau sa claditi ceva serios intre voi, iar acea fata te impunge mai adanc decat iti poti imagina, ce ai de gand sa faci? Sa suferi pe moment, sa iti chemi prietenii sa beti, sa incepi sa o jignesti si sa o faci in toate felurile in fata lor pe urma sa te intorci la ea cerandu-ti iertare si cersind dragoste si mila?! Nu! daca tu consideri ca ti la fata aia si vrei ceva cu ea, atunci incearca. Mergi la ea, ia-ti inima in dinti si spune-i ca o vezi draguta si iti pare o persoana minunata, etc, etc. Incepe si vorbeste cu ea, cunoasteo, dupa asta pune-ti intrebarea: merita mai mult? da? okay, propune-i sa iesiti la un suc, ceai, cafea si incercati sa va cunoasteti mai bine, nu fi retinut si nu inchide in tine deoarece o sa regreti mereu si iti vei aduce aminte mere de cat de jalnic ai fost in acel moment, dezcurajandu-te si implementandu-ti un film/program foarte urat in cap!