| Stef29 a întrebat:

Pe 25 aprilie vine ziua unei persoane foarte importante pentru mine si trecutului meu! Asa ca am decis sa ii iau un buchet cu 29 de trandafiri. Ce parere aveti despre acest gesti? Stiti cat costa un fir de trandafir? Obtin o reducere daca iau 29 de trandafiri?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Initial,mi-a placut postarea ta, pana am citit referirile tale la pret si reduceri...
Daca persoana respectiva chiar a avut un rol asa important, nu ar trebui sa iti pese de pret.
Ceea ce e cu adevarat valoros in viata e de nepretuit.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ia mai bine un trandafir.

| oprescudorin11 a răspuns:

Bineanteles ca-ti poate da reducere. Daca nu vrea o florarie, mergi la alta! E frumos sa faci un astfel de cadou, trebuie sa-ti si permiti, desigur.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Conteaza chiar atat de mult pretul unor flori cand vorbim de o persoana importanta? straight face

| WildLatte a răspuns:

Buna! E un gest foarte frumos, sigur persoana respectiva se va bucura mult. Depinde de zona si de vanzator, dar pretul unui fir variaza intre 5-10 lei. Anul trecut clasa mea i-a luat dirigintei un buchet cu 32 de trandafiri albi si ne-a costat 120 lei cu tot cu ambalaj si ce s-a mai pus prin el. In legatura cu reducerea, tot asa depinde de vanzator, unii fac altii nu, dar merita sa incerci. Intreaba de o reducere si poate ti se face.
Bafta cu surpriza!