| Raul225 a întrebat:

Salut, Pe data de 23 martie am facut sex protejat cu iubita mea, iar pe data de 25martie i-a venit ciclul mentstrual, luna asta nu i-a venit inca si sunt foarte ingrijorat si vreau sa stiu daca poate ramane insarcinata.(tind sa mentionez ca dupa ce am facut sex, mi-am scos prezervativul cu mana dreapta, iar cu cea stanga mi-am atins penisul, dupa ce m-am intors de la baie nespalandu-ma i-am introdus degetel de la mana dreapta care a atins latexul prezervativului), am nevoie de un raspuns ca sunt foarte speriat.

Răspuns Câştigător
| Namun a răspuns:

Bună!

Stai calm, menstruația unei femei poate avea și întârzieri de o zi sau mai multe depinde acum de mai multe lucruri. Au fost cazuri de întârzieri de 2 săptămâni. Fiecare femeie e diferită în felul ei.
Dacă îi întârzie mai mult ciclul fie poate fi vorba de o sarcină, fie de niște probleme mai serioase. Dar la contactul vostru protejat și din ceea ce ai povestit sunt cam slabe șansele unei sarcini.
Acum... De ce ești speriat? Te sperie un copil? Când faci un lucru trebuie să îți asumi și restul consecințelor corect? E doar un sfat prietenesc! Mai multă grijă pe viitor și mai multă informare.

Numai bine!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de pe 25 pana azi ce ati mai facut?

| dullcat a răspuns:

Buna. Nici eu nu cred sa existe sanse de sarcina.Iar data viitoare te rog sa faci un efort si sa te speli pe maini.Pentru ce ai mai fost la baie? Ai idee cati microbi se afla intr-o baie, microbi pe care ii bagi direct in vaginul fetei, dupa ce ai atins capacul de toaleta sau manerul de la bazinul de tras apa, clanta usii, etc? Asumati-va ca sexul nu e de joaca, plus ca trebuie pastrata si o igiena decenta. Ori faceti lucrurile cum trebuie, ori mai asteptati.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

N-are cum

| anonima4552 a răspuns:

De cate zile ii intarzie ciclul?

| Raul225 explică (pentru anonima4552):

De vreo 2-3 zile ii intarzie

| anonima4552 a răspuns (pentru Raul225):

Asteptati maxim 2 saptamani si daca tot nu ii vine, atunci sa faca un test de sarcina

| Raul225 explică:

As dori mai multe raspunsuri care sa fie mai ample ca sa pot intelge bine.