| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Poate fi amicitie intre un barbat si o femeie?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Sigur că se poate... însă de multe ori de la o simplă prietenie se ajunge la mai mult, mai ales din partea unuia dintre cei doi.

24 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate fi

| darrio2007 a răspuns:

Sigur ca da.Crezi ca daca o femeie si un barbat stau de vorba sau ies la o cafea trebuie neaparat sa ajunga si in pat?

| Vix999 a răspuns:

Da, doar ca la un moment dat poate aparea fie atractia fizica fie un sentiment de iubire.
Daca totusi se trece peste acest impas, cele 2 persoane vor ramane prietene pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, de ce nu?

| FastAndFurious a răspuns:

Da, limita insa spre mai mult e mereu deschisa.
Nu poti fi amic cu cineva daca nu te si placi ( indiferent de sex). Daca te si atrage, deja nu mai esti doar amic, e o iubire in asteptare.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru FastAndFurious):

Ooo Doamne, m-ai pus pe ganduri cu acest raspuns si daca stau bine sa ma gandesc la cum a decurs relatia mea de prietenie, s-ar putea sa ai foarte mare dreptate.

| FastAndFurious a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Deja esti indragostita sau el de tine si vrei doar o confirmare aceea ce ai vazut sau simtit, asta cred eu.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru FastAndFurious):

Eu stiu ca sunt indragostita de vreo 7 ani de el, insa nu stiu daca si el este indragostit de mine? S-ar putea sa fie si sa nu vrea sa arate lucrul asta, cu exceptia ca uneori isi mai face curaj si mai scapa cate ceva gen 'suntem pe aceeasi lungime de unda, noi avem mai multe de vorbit, sa fac ce-mi spune inima in anumite privinte"etc. Nu stiu ce as putea sa inteleg din comportamentul lui pentru ca uneori dupa ce imi spune astfel de lucruri, o perioada foarte buna ma evita pe mess si facebook.

| FastAndFurious a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Asa te-a si tinut in suspans timp de ani buni, cu jumatatile de masura. Tu erai deja indragostita si te-ai bucurat ca sunteti " amici" macar. Tipul te place, dar mai mult daca e, nu stiu.
Cred ca e genul care prefera sa stie ca are o amica foarte buna si din obisnuinta iti mai face si curte uneori, decat sa se avante cu tine si sa se strice totul repede. Sigur umbla din floare in floare fara sa se implice. Cu tine e implicat amical doar.
Oricum nu sunteti frate si sora cum scria cineva mai sus. Uita-te la altul si pe el baga-l in seama mai rar. Te face sa pierzi anii.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru FastAndFurious):

Pai nu prea are cum altfel pentru ca de 7 ani est plecat din tara si vine foarte rar odata la 4-5 ani. Stia ca il plac pentru ca i-am marturisit asta cu 2 zile inainte de a pleca din tara, dar era prea tarziu atunci. Ani buni eu am ramas cu gandul la el si este clar ca si el ma place. Ciudatenia mare este ca niciunul din noi nu suntem implicati in vreo relatie, nici eu si nici el, in conditiile in care toti cunoscutii nostri fie sunt casatoriti, unii au si copii chiar, altii nu sunt casatoriti, dar toti sunt implcati in cate o relatie, numai noi nu. Oare de ce? doar noi doi nu? sa fie mana destinului sau pur si simplu o coincidenta?

| LaNaibaa a răspuns:

Da happy

| Love4Music a răspuns:

Da, crezi ca prieteni is doar acele persoane de acelasi sex cu tine?
Te poti intelege chiar foarte bine

| roxaa15 a răspuns:

Eu toata viata m-am inteles mai bine cu baietii

| PangeeaRogvaiv explică (pentru roxaa15):

Tocmai de asta am si pus intrebarea pentru ca si eu ma inteleg foarte bine cu o persoana de sex opus si deja incep sa-mi pun intrebarea daca nu cumva s-a trecut in cealalta parte.

| roxaa15 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai nu esti in clar cu sentimentele tale? eu am un cel mai bun prieten, care este ca si fartele meu, am crescut impreuna.Din partea mea e doar amicitie totala, si cred ca si din partea lui. Adevaru e ca se poate indrogosti f usor el de tine sau tu de el, depinde ce simti

| PangeeaRogvaiv explică (pentru roxaa15):

Pai nu prea imi sunt clare sentimentele astea. Vezi tu, in cazul meu este vorba de o poveste ce dureaza de vreo 7 ani. Eram colegi de scoala (facultate), ne-am imprietenit, la inceput a fost o amicitie, apoi ne-am apropiat mai mult unul de celalalt, vorbeam foarte mult, petreceam mai mult timp impreuna etc. Pana cand el a plecat din tara, asa a fost sa fie, eu ramanand aici in Romania. 4 ani nu am vorbit deloc, dupa acesti 4 ani eu l-am cautat si surpriza, nu ma uitase, in conditiile in care pe toate celelalte colege le uitase cu desavarsire, ca a trebuit sa stau o jumate de zi pe mess sa i le descriu pe fiecare in parte. La un momentdat mi-a spus ca avem mai multe de vorbit si suntem pe aceeasi lungime de unda. Am ramas putin uimita cand am vazut ce mi-a scris pe mess, pentru ca nu ma asteptam sa-mi spuna asa ceva, cel putin nu din partea lui. Asta ma face sa ma gandesc cel mai mult daca nu cumva am depasit amandoi intr-un mod inconstient limita de amicitie, iar noi sa nu realizam? sau nu avem curajul sa o recunoastem temandu-ne unul de reactia celuilalt.

| împartezâmbete a răspuns:

Cu siguranta intre un barbat si o femeie poate sa fie orice tip de relatie!

| Disstrict a răspuns:

Da si nu depinde de caracterul omului. Trebuie sa stii sa pui stop la unele chestii sa nu se ajunga mai departe si sa nu va creati aluzi unul despre altul.

| bogdandinro a răspuns:

Sigur ca da eu am mai multe prietene decat baietilaughing

| bogdandinro a răspuns:

Chiar e mai bine

| Anonymous95 a răspuns:

Categoric. Depinde ce fel de persoane sunt, dar normal ca pot fii amici un barbat si o femeie.

| rtvskyline a răspuns:

Da, o cafeluta, o discutiehappy

| Malinass a răspuns:

hee hee In vremurile noastre, nu prea sunt asa multi amici de sex opus.
Daaar, bine inteles exista si relatii de amicitie.
Oricum, in mare parte o amicitie mai deosebita o au persoanele de acelasi sex
De exemplu unui baiat nu ii poti spune " ca intre fete ", despre probleme tale de domnisoara. Pe cand unei fete ii spui absolut tot. Cu un baiat exista o amicitie mai " rece" as putea spune thinking dar da, exista.

| Dantza25 a răspuns:

La un moment dat unul dintre ei se indragosteste...P.S parerea mea.