| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in relatia de prietenie (amicitie) dintre un baiat si o fata?

Eu cred ca doar daca fata il vede ca pe un gay sau ca pe o femeie,atunci da, poate exista amicitie.

Voi ce parere aveti? Detaliati.

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Un bărbat şi o femeie nu pot fi doar simpli prieteni. Unul din ei îşi doreşte întotdeauna ceva mai mult de la celălalt.

| anonim_4396 explică (pentru OMFGConrad):

Total de acord cu tine happy

65 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Eu cred.Cine nu crede asta inseamna ca se comporta ca in jungla.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca exista prietenie intre un baiat si o fata, doar prietenie, fara sex iar el nu este gay deloc.
Am mai mult prieteni barbati, decat femei si nici unul nu-i gay!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, si toti te viseaza goala la duswinking Gandeste-te numa' in fanteziile catora ai fost.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred, insa exista si riscuri. Eu am prietene BUNE, cu care nu visez sa ma culc. Nu ca m-ar deranja, dar pur si simplu nu urmaresc chestia aia. Prefer sa nu complicam situatia. Am si prietene cu care m-am culcat intr-un final... Cu unele a denaturat prietenia, cu altele nu.
Ce mi se pare imposibil, este prietenia cu o persoana cu care te-ai iubit. Am incercat, si 'prietenia' arata cam asa:
-o saptamana o caut eu, ea ma expediaza
-o saptamana viceversa
-o zi suntem prieteni
-o saptamana ne certam, aproape am sarit la bataie
-o saptamana facem sex
-2 saptamani ne jucam de-a "cred ca te plac"
-o saptamana ne certam
Si tot asa...

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu exista sa fi prieten in adevaratul sens al cuvantului cu o femeie, eu la asta ma refer.
Nu la "cunostinte".Sau daca iti place tie sa vorbesti cu o femeie frumoasa si desteapta, e logic ca e placut dar, nu inseamna ca iti e prietena.Ci doar o faci din alte placeri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Partial ai dreptate. Majoritatea femeilor sunt egoiste, iar de la egoisti nu prea primesti 'prietenie adevarata'.
In sensul ca daca am nevoie de Andrada la 2 noaptea, in cel mai bun caz imi baga o scuza, sau nu-mi raspunde deloc. Dar cam la fel fac si intre ele.
Dar daca e sa fim misogini, prietenia adevarata e in general intre barbati, sau de la barbat spre femeie. Femeile nu stiu ce e aia, si dupa aia se plang ca nu pot avea incredere in oameni... Dupa ce ofera nimic.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,aici ai dreptate deplina.
" Femeile nu stiu ce e aia, si dupa aia se plang ca nu pot avea incredere in oameni... Dupa ce ofera nimic.", foarte bine zis.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce pola mea e cu tine?
Te aprinzi neintrebata, la un dialog de acum 6 ani laughing
Poate mi-am schimbat parerea de atunci, poate te-am si fotut intre timp, si mi-ai confirmat tiparul.
Dar la cum scrii, nici muiet nu m-as deranja sa-ti dau.
Daca insemnai ceva macar pentru tine, nu te chinuiai sa ma ataci. Sau, cel putin nu vorbeai cu versiunea mea din 2016 laughing
Poate aveam 13 ani, te-ai gandit?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu ce ti-am gresit? sad

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, asta cade din prima, prietenie intre o fata si un baiat nu poate exista, pana la urma tot beneficiile intra in calcul!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Asa,imi place cand dau peste unul cu cap, nu peste iporiti cu "da,se poate,si inca cum " laughing Poti sa fi prieten cu o fata doar in cazul in care nu te vede barbat si etc, si un fel de gaysor, o femeie, etc.
Si doar am zis "prieten" nu cunostinte, cu care mai schimbi o vorba doua.
Mersi de raspuns happy

| Doub a răspuns:

Ai uitat de situaţia în care ambii au câte o relaţie, dăăăh

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Si ce daca au ambii sunt intr-o relatie, asta inseamna ca pot sa fie amici fara sa iasa complicatii? laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Păăi, dacă sunt într-o relaţie ok, se presupune că pot fi amici şi fără ca tipa să-l considere gay sau să-l vadă ca pe o femeie.
Sau nu despre asta era vorba?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Intrebarea initiala e :

"Voi credeti in relatia de prietenie (amicitie) dintre un baiat si o fata?
"
-apoi am zis de ce cred asta.
happy

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înţeles, gataaa.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ce "gataaa",? Tu m-ai intrebat, eu ti-am raspuns. laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Off, off, ştiu, era un "gata" pentru mine. sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Gata,gata,lasam Doub-ul pace.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce? Ce a făcut să merite asta? crying(((

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

E un cadou, nu trebuie sa faca nimic thinking
Dar oare de ce plange? thinking

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i plac cadourile de genul. sad
Plânsul face bine, eliberează omul de stres şi nervi.batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Plansul face bine, dar depresia/supararea mno.
Uite, nici asta nu e bun?
http://www.cofetariilegeorgi.ro/......icasso.jpg

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pr... Prăji... PRĂJITUURRRĂĂĂĂĂ? Mooooor, draga de ea, ce frumos aratĂăăă. crying( :X :X

Păi nimeni nu e depresiv pe aici, nu?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Doar fata de la avatarul tau, cel putin. :s

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm, stai că pun ceva mai vesel.

| seth2016 a răspuns (pentru Doub):

laughing Doub & PersonajFictiv, Inca putin si parasiti friends zone si intrati in Lust zone.

| Doub a răspuns (pentru seth2016):

Bine că nu ajungem în zona 51

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Doub):

Daca amandoi au o relatie pot fi cel mult amici, in niciun caz prieteni. Si chiar s-asa pot exista interese ascunse...

| Doub a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Hm, da, ai dreptate.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu personal nu cred. Sa fim seriosi, dintotdeauna barbatii ce cauta ei la o femeie? asa ziceam si eu!
Si chestia cu friendzone ne explica mai detaliat situatia.
Sunt alte fandosite gen ''prieten drag'' sau ''esti cel mai bun prieten al meu'', sau esti ca un ''frate''. Mor cand le aud pe astea!

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Niste ipocrite happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele mai. Intalnesc baieti buni dar care nu arata la fel de bine ca cei cu care si-o trag pana cad late. Si dupa se plang ca nu le iubeste nimeni. rolling on the floor pai fetito draga ti-o faci cu mana ta, invata sa apreciezi baiatul care te iubeste nu cel care te foloseste. Dar, daca au picioare ce le mai trebuie si cap?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te astept la o fifa, drept multumire, bwahahahaha. Cresti mare/

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

laughing o sa tin minte

| anonim_4396 explică (pentru Florentina9210):

Vorba aia "Mai deschide si o carte nu doar piciorele" laughing

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca va ganditi doar la sex ca niste creraturi

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista asa ceva, prietenie intre o fata si un baiat.

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Tare imi place cand "vad" oameni destepti laughing As vrea sa-i intalnesc mereu.

| seth2016 a răspuns:

De ce gay si de ce femeie?

Ar functiona daca s-ar considera ca frati. Taboo-ul incestului isi face cel bine treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata!
Visul se naruie dupa al doi.lea shot.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing bine zici

Răspuns utilizator avertizat
| NH4OH a răspuns:

Da, poate exista, evident.
Într-o relație contează și aspectul destul de mult, chimia dintre două persoane pe când într-o prietenie nu se ține cont de asta. Așa văd eu lucrurile pentru că am prieteni băieți cu care mă înțeleg excelent, dar cu care nu m-aș vedea alături de ei pentru că nu mă simt atrasă de fizicul lor cât să-mi doresc o apropiere mult mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru NH4OH):

Arata cum nu te-ar putea atrage pe tine.
Se comporta cum nu te poate atrage.
Si ii vezi ca pe niste amice de ale tale.Cam asa.
Nu ca barbati/baieti.

| NH4OH a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, și comportamentul. Când ești prieten cu cineva, îi descoperi și defectele, secretele și te pot respinge.

| Ripley a răspuns:

Ce? e putin cam obtuz sa spui asa ceva. Poti sa ai prietenie cu cineva de sex opus daca aveti puncte comune de interes.

| anonim_4396 explică (pentru Ripley):

Ma refer la prietenie adevarata, iar din aia nu cred ca poti avea.
E parerea mea, pana nu o traiesc nu am sa o schimb.
Am sa mor "obtuz" daca nu laughing

| Ripley a răspuns:

Nu am vrut sa te jignesc cu obtuz, dar am impresia ca tu vezi sexul opus intr-un singur fel. Dezbracate. Si ele sunt ca noi din multe puncte de vedere. Si cu ele poti rade la un film, cu unele te poti uita impreuna la un meci, poti petrece un timp placut in prezenta lor fara sa-ti imaginezi cum arata cand isi dau jos hainele.Am crescut intr-o familie inconjurat de fete si femei si am ajuns sa ma inteleg bine cu ele si sa ma simt uneori mi comfortabil in prezenta lor chiar. Si nu, nu sunt pe invers, imi place sexul opus, dar asta nu inseamna ca vreau sa le vad pe toate goale sau sa am o relatie cu fiecare in parte.

| anonim_4396 explică (pentru Ripley):

E ok, nu m-ai jignit, nu am vrut sa dau de inteles ca m-ai jignit prin raspunsul de mai sus big grin
Iti inteleg parerea.mersi de raspuns happy

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim141297 a răspuns:

Sunt fata. Am o grămada de prieteni băieți( mai mulți decât fete)... E adevărat simt ceva pentru unul dintre ei... Dar cu restul sunt pur și simplu amică, dar nu îi cred în niciun fel.

| anonim_4396 explică (pentru Anonim141297):

Pai daca nu ii crezi in niciun fel nu esti prietena cu ei.
Eu vorbesc de prietenie in adevaratul sens al cuvantului, stii tu, prietenie din aia stransa.

| Anonim141297 a răspuns (pentru Anonim141297):

Eu mă refer la prieteni. Vin la mine acasă de două ori pe săptămana și ieșim în oraș la pizza excesiv de mult ( 2 fete și trei băieți). :p

| anonim_4396 explică (pentru Anonim141297):

Pai nu esti prietena in sensul ala.
Esti doar o companie buna si ei tie la fel.
Crezi ca l-ar deranja pe vreunul din ei sa se culce cu tine?

| Anonim141297 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaaaa...