| 4baiat a întrebat:

Salut, problema mea ar fi cam asa: in urma cu aproape 2 ani am avut o aventura cu o tipa X, apoi ne-am decis sa ramanem "impreuna" insa acest impreuna a durat 2 saptamani, apoi noi am continuat sa vorbim si ocazional ea sa imi spuna ca are fantezii sexuale cu mine si sa ma porneasca cu asta. Eu am inceput o relatie cu o alta tipa Y, ele se cunosc si avem un cerc oarecum comun. I-am povestit lui Y despre aventura mea cu X, eu si Y ne-am despartit pentru ca eu inca o doream pe X, apoi cercul nostru comun afla despre aventura mea cu X si asta nu a picat bine pentru ca ea era important sa ramana intre noi. Dupa discutii si discutii ea m-a iertat, si apoi a inceput o perioada in care vorbeam ocazional si ea ocazional spunandu-mi ca vrea sa facem sex, ca are fantezii cu noi, insa de la prima aventura nu am mai facut nimic pentru ca nu stateam in aceleasi oras. Tipul a trecut noi am mai vorbit ocazional, ea a ajuns in oras cu mine si probabil a dat de alta p*** pentru ca aceste apropouri sexuale s-au oprit, si am ramas doar sa mai vorbim ocazional, insa mie in tot acest timp nu mi-a trecut de ea, chiar daca intre timp am avut alte partenere, ea ma stimula intelectual foarte mult si nu stiu ce sa fac in legatura cu ea...

Mersi pentru timpul acordat, orice parere este bine venita.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să treci peste ce a fost.
Așa cum ai spus și tu, a fost o aventură, nu a fost nimic serios.
O astfel de relație se termină la un moment dat.

| Emma30555 a răspuns:

Pai trebuie mai multa initiativa, propune i o intalnire, sau mai multe intalniri, o mica vacanta, discutiile sunt vorbe trebuie sa faci ceva concret

| 4baiat explică (pentru Emma30555):

Am propus de atatea ori, eu obisnuiesc sa scriu si i-am si aratat, se intelegea ca am intentii cu ea. Dar mereu imi spune ca este ocupata, si sa momentan nu are timp, si prin acest momentan ma tot amagesc singur de mult timp.

| Raven a răspuns:

Ai pierdut trenul ăsta, deocamdată. Se pare că ea a găsit pe altcineva care să-i îndeplinească fanteziile sexuale, nasol pentru tine. Când un bărbat găseșt o tipă care să-l satisfacă și fizic și intelectual, n-o mai lasă să plece, dacă e isteț și știe ce e bine pentru el. Nu-ți zic s-o uiți, că ar fi dificil, o vei simți mereu ca pe o așchie sub piele dar, dacă nu vrei să aștepți cine știe cât până va fi din nou disponibilă, nu văd ce altceva ai putea face.

| OrdanKarris a răspuns:

Inseamna ca de la inceput acele apropo-uri sexuale au fost sunt sunt vrajeli. Sfat de viata: NICIODATA nu crede ce iese pe gura femeii, faptele sunt totul. Ea ti-a oferit acea aventura doar ca apoi sa se foloseasca de pofta ta sa-i oferi atentie. Inteligenta fata. te-a jucat si te joaca pe degete. Cu timpul, nici macar apropouri sexuale nu au mai fost necesare ca tu sa-i dai tarcoale si atentie. Exact ce cauta. Nu va fi nimic intre voi. Tu demult trebuia sa-ti cauti alte prospecte, alte oportunitati.

Ti-a oferit la inceput sex ca sa-ti castige atentia si interesul. Apoi te-a lasat sa suferi dupa ea stiind foarte bine ca ii vei oferi atentie. Prostituatele lucreaza pe bani, curbele pe atentie. Rupe-te complet de curba, ASTAZI, ACUM!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salut, sunt fata si stiu cum functioneaza gandirea ei. Daca a avut fantezii sexuale cu tine o poti face sa le aiba din nou cu un simplu mesaj. Nu aduce nimic romantic in discutie, tine-o pe subiectu care il deschidea ea mereu. Fetele de multe ori au dorinte si le tin pentru ele sau se gandesc la tipi din trecut, pot sa si planga dupa ei si tot nu o sa le scrie! Incepe cu un "Ce faci?" dupa poti continua cu "Cand mai vi prin oras?" Si faceti cumva sa va vedeti. Si daca se intampla sa va vedeti si sa va cuplati din nou, iti spun din experienta ca am avut ceva asemanator, luati-o incet si traiti fiecare moment. Trebuie sa o faci pe fata aia sa isi aminteasca de ce isi dorea lucrurile alea cu tine si sa le vrea si acum. Bafta