| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sa trecem direct la subiect. Am 16 ani si sunt virgin...
Poate o sa ziceti ca : "Ce te framanta pe tine asa ceva la 16 ani?"
Dar, da! Ma famanta..toti prietenii mei au avut vreodata contacte sexuale macar odata..nu am decat sa mint ca si eu. parca mi-e rusine ca la 16 ani inca sunt virgin straight face
Ceva sfaturi?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maturizeaza-te si gaseste-ti alt anturaj. E normal sa fii virgin la 16 ani si faptul ca prietenii tai au avut (sau mint ca au avut) contacte sexuale arata ca sunt de proasta calitate, genul pe care nu i-ai vrea in preajma ta. Faptul ca te-ai umilit in asa hal mintind arata cat rau iti face acest anturaj. Azi minti din cauza lor, m maine iti vor spune ca ei au furat ceva si vei fura si tu, poimaine te vor invata sa fumezi sau chiar sa te droghezi ca si ei au incercat.

| IloveME a răspuns:

Of of of modernitatea asta!
Minte, daca ti rusine sa spui adevarul, oricum tu esti ala care se simte inapoiat si diferit de ceilalti!
Va veni si ziua ta, trebuie doar sa ai rabdare!

| BlackSkyz a răspuns (pentru IloveME):

Corect va veni si ziua ta si a mea laughing

| IloveME a răspuns (pentru BlackSkyz):

A mea a ajuns de mult! laughing

| Lightning1997 a răspuns:

Rusine? Pentru ce, este un merit acest fapt. Daca ei risca sa fie dati in judecata de parintii fetei respective, e problema lor.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Nu ar trebui să te simţi deloc stânjenit din cauza asta. La 16 ani, corpul unei persoane nu este pregătit pentru un contact sexual, şi nici psihic nu e pregătit. Deşi eşti probabil băiat, nu e o ruşine să nu fi făcut asta până acum. Ba mai mult, asta demonstrează că nu te iei cu orice fată, ca să spun aşa.
Nu e un lucru de care să te ruşinezi. c :

Paa pa.

| Denis_7019 a răspuns:

Rabdare...

| RAY a răspuns:

Adevarata placere e cand iubesti crede-ma asa simnti ceva pentru 2, 3 secunde mai te contaminezi cu sida, stai linistit ai timp

| Azµre a răspuns:

Crede-mă că ei mint! CIne se laudă cu așa ceva ăla e virgin.

| WildDream a răspuns:

Ai abia 16 ani, ai tot timpu de sex. Mai intai sa stii cu ce se mananca si pe urma treci si la actiune. Si prietenii tai se lauda dar cred ca multi inventeaza sau spun ce au visat cu o noapte inainte laughing

| Dianaㄨ a răspuns:

Esti mai norocos ca multi altii care... dupa 45 de ani or sa aiba nevoie de Viagra din cauza ca si-au inceput viata sexuala prea devreme.Acestia imbatranesc.
La 16 ani nu esti maturizat nici fizic, nici psihic pentru a avea un contact sexual, deci, lasa-i pe ei sa se autodistruga prin " placere".

| Geniuss a răspuns:

Salut am si eu un amic care trece prin asa ceva si sincer e ceva mai rar la baieti si la fete le plac baieti virgini am agatat o grama de fete cand le ziceam ca sunt virgin asa ca eu as fi mandru in locul tau :p stii ce le as zice"mai bine virgin decat cu strambele astea"

| evitaevis a răspuns:

Esti un mare fraier daca gandesti asa....adolescentii din ziua de azi

| pysyiosefina a răspuns:

Esti sigur ca toti prieteni tai au avut contact sexual? baietii au acest prost obicei de a se lauda cu lucruri care le fac doar in vise! si in cazul in care chiar au facut nu inteleg ce e de povestit? daca se respecta p ei si o respecta pe fata cu care au facut atunci n-ar trebui sa povesteasca despre asta! doar gandindu-te la aceste lucruri iti doveesc ca ar trebui sa te indepartezi de ei, nu sunt niste exemple! prietenii sunt aceia cu care vorbesti orice deschis si cu incredre, aceia de la care poti invata ceva si care te ajuta sa trci prin orice! daca tu iti minti prietenii cu asa o prostie ca sexul(pentru ca la varsta voastra sexul e o prostie nu sunteti constienti de ce inseamna cu adevarat si implicatiile care le atrage dupa sine)