| Angie95 a întrebat:

Salut.
Sa va spun povestea. la inceputul licelui m-am vaz cu un tip vreo 2 luni, ca prieteni. Dupa un timp dadea semne k ma place, ma tinea de mana, se juca cu parul meu, chestii din astea. Toate bune si frumoase pana cand a incercat sa ma sarute iar eu l-am refuzat spunandu-mi k nicio fata nu l-a mai refuzat, ca ii plc k sunt diferita dar si uraste asta in acelasi timp in fine. ma mintea pentru k el avea prietena dar nu recunostea iar asta m-a deranjat cel mai tare. in fine au fost mai multe. Apoi am inceput sa ne distantam, nu ne mai vorbeam decat buna ce faci si atat. Nici vorba sa mai imi propuna sa ne vedem si acum el are prietena, si mai urata k minelaughing ideea e ca ma gandesc mereu la el si la momentele frumoase petrecute impreuna si ma gandesc mereu cum ar fi fost daca as fii acceptat sa fiu cu el...am plans din cauza lui. stiu ca nu merita dar cum sa fac sa-l uit? vreau sa mi-l scot din inima odata pentru totdeuna!
P.S. multumesc ca v-ati irosit 5 min din viata pentru a citi asta happy

6 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Viața este prea scurtă pentru a trăii în regrete. La un moment dat îți va părea rău că l-ai șters din viața ta. Dacă încerci să-l uiți, să stai cu altcineva nu faci altceva decât să te minți pe tine. Eu cred că ar trebui să îi spui exact ceea ce simți, dacă nu va vrea să fie împreună cu tine, măcar veți fi din nou mai apropiați. Numai bine!

| neutrino a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca nu ai pierdut mare lucru, in afara de iluzii. Individul este acel tip de macho care nu este in stare sa lupte pentru a cuceri o fata. Probabil ca el nu a cunoscut fete decat pe marginea santului.

| alexandra932323 a răspuns:

Eu regret ca mi le-am irosit...

| beautygirl1000 a răspuns:

Poate ar trebui sa vorbesti cu el. Nu trebuie sa-ti ascunzi sentimentele, ca mai tirziu regreti... daca iti lipseste inseamna ca tu il placi, doar ca nu vreai sa accepti asta. Poate si el se gindeste acum la tine fa tu primul pas.Cine nu risca nu cistiga.Bafta!

| EvelinEve a răspuns:

Te inteleg. Si eu am trecut prin asta ..Am facut exact ca tine, am regretat putin.
Problema la mine e ca el a plecat la o alta scoala. M-a durut ca nu il mai pot vedea in fiecare zi, si ca nu i-am zis ce simt. Asteptam sa faca el primul pas. Nu a facut-o. Si eu?! Eu am ramas cu inima "zdrobita"... NU face ce am facut eu.
Daca chiar asa se comporta cu tine, e o dovada ca te place. Nu toti baietii sunt asa curajosi sa faca primul pas. Nu pierzi nimic daca ii spui in fata tot ce simti! Ba chiar te vei simti mult mai bine, nu vei avea si grija asta pe suflet "Oare cum sa-i zic? Oare ma place?" Si nu are cum sa te considerere "PROASTA", fiindca nu esti.
TU te vei considera proasta, daca nu ii zici. Asa a fost si cu mine. Si acum regret din TOT sufletul!

| Geno a răspuns:

Daca vroia sa-si insele prietena cu tine ai facut bine ca nu ai acceptat, puteai ajunge si tu in ipostaza ei, stia calma baieti mai sunt, vei intalni o multime de specimene..asa cum zic si ei de noilaughing...cauta activitati care iti plac tie si nu te mai gandi la trecut ci la viitor si traieste din plin prezentul, suferinta va trece cu timpul. Nu regreta ce ai facut in trecut! pup