| sefututuror a întrebat:

Am 15 ani, nu stiu cum sa incep e o poveste lunga si foarte complicata dar voi incerca s-a povestesc fara prea multe detalii.

Am fost cu o fata 2 saptamani dupa care ne racisem nu mai era la fel poate si din cauza k nu aveam f multe in comun, ce sa vb, ne-am desp din cauza k a vrut sa fie cu altcineva si mie mi-a bagat o scuza ieftina, am aflat ca s-a bagat cu altcineva si am fost foarte dezamagit.Nu voiam nici s-o mai vad da pai sa mai stau de vorba cu ea, asta timp de vreo luna, am trecut peste orgoliu si i-am dat "buna" pe facebook am vorbit cu ea de la inceput mi-a spus "in legatura cu ce-a fost intre noi,fara resentimente" dar dupa vreo saptamana in care vorbeam seara de seara pe facebook iar-si mi-a trezit sentimentele. Incercam in toate felurile s-o fac sa se rentoarca la mine,nu am reusit. M-am combinat cu ceea mai buna prietena a ei, ele fiind prietene era si ea prin preajma mereu am incercat sa ma concentrez la aceea fata si mi-a reusit timp de-o luna, in acest timp eu mai vorbeam si cu fosta dar doar k prieteni. Intr-o seara pe fb vorbeam despre ce-a fost intre noi,si voiam sa-i spun mai mult sub forma de gluma " tu ma duci in ispita pe mine, nu pot sa ma concentrez la ea cand esti in preajma mea " i-am spus vrei sa-ti spun cv? ea "da" ei lasa k nu pot sa-ti spun pe facebook (avea fata cu care eram eu adica prietena ei parola de la facebook ), si o tot tachinam asa, si mi-a zis s-o sun.I-am sp asta pana la urma a ras cand a auzit, noi incepusem sa vb tot mai des la telefon. Se creea cv intre noi... i-am spus ca eu m-as desp de actuala ca sa fiu cu ea.Imi dadea de inteles ca ar vrea, dupa 1 saptamana m-am desp de ea si am zis sa mai asteptam ca pica prea urat avand in vedere ca ele sunt prietene bune.
Dupa 2 saptamani ne-am combinat vorbeam la telefon seara de seara pana dimineata si ajunsesem sa ii spun te iubesc si ea mie, chiar ne iubeam, a urmat o excursie in care totul a decurs perfect pana la un momendat. Se "dadea" unu la ea, jucau ping-pong aman2 (eu sunt gelos de fel, sunt zodia capricorn) cand am vazut ma suparasem am urcat in camera am stat acolo asteptam sa vina sa ma caute sa vorbim, i-am spus tot ce m-a deranjat ea s-a suparat spunand k sunt prea posesiv k nu e nimic s-a ma faca sa fiu gelos si a plecat. Eu am facut o prostie mare care acum o regret, am baut si m-am imbatat, am facut panarama prietenele ei i-au spus ca am cazut pe scarii :-( ma rog. Am incercat sa vorbesc cu ea nu mai vroia nici sa stam de vorba de abia am convins-o sa vb 2 minute. I-am spus mai multe si la betie i-am spus 2 lucruri care au deranjat-o i-am spus " pai uite de asta sunt posesiv si gelos asa ca stii ce s-a intamplat in prima perioada cand te-ai bagat cu ala," ea s-a suparat rau spunandu-mi k nu am incredere in ea si etc. Pana la urma ne-am mai dat o sansa, nu ma iertase tot nu-i trecuse nu ma lasa s-o sarut, nu mai era ca inainte.

A doua zi imi spune ca ar fi mai bine sa ne despartim k din punctul ei de vedere lucrurile nu merg bine ca si-a pierdut toata increderea in mine k in acele 3 zile din excursie si-a dat seama k nu sunt asa cum ma credea ea. Eu o iubeam si ma atasasem tare de ea nu vedeam sa merg mai departe fara ea (era prima fata caruia ii spusesem "te iubesc" ).

Am tot incercat s-o fac sa se razgandeasca dar nimic, dupa o saptamana ia s-a bagat cu un prieten dea-l meu (e in clasa cu mine) si eu cu o alta fata.Nu a tinut mult m-am desp repede de ea gandul meu era doar la fata pe care o iubeam. S-a desp si ea de el dupa vreo 2 sapt si cv...iar-si aveam de gand sa incerc s-o fac sa se razgandeasca.Am incercat, bateam apropouri, ii vorbeam din amintirile frumoase din aceea excursie, voiam sa-i ating latura ei sensibila ( ea de fel este sensibila) dar nu reuseam in nici un fel.
Am lasat-o o saptamana fara sa mai vorbesc cu ea si acum iar-si vorbesc cu ea.

Mai are vreun rost?
(am facut toate astea fiindca o iubesc mult nu pot sa mi-o scot din cap.Ma uit la pozele cu noi si ma apuca iar momente delea de melancolie )
Si daca ar mai fi ceva vreau sa vrea ea asta cu adevarat nu ca am sacait-o eu cu intrebarile de genu : "dc vrei k toata povestea noastra sa se termine aici )
Nu stiu cat intelege-ti din povestea asta, am incercat sa nu intru f mult in detalii k ar mai fi fost, si nu am dat nume

Credeti ca ar mai fi ceva de facut? Povestea asta poate vi se pare banala si nu intelege-ti dc umblu atat dupa ea.
Nu pot uita momentele frumoase petrecute impreuna, noptile vorbite la telefon cuvintele dulci care mi le spunea si multe altele. Credeti k ea m-a iubit vreo data cu adevarat asa cum pretindea?
Funda, astept un raspuns mai complex!

2 răspunsuri:
| CryForYourLove a răspuns:

Ce draguuutt

| JJ16 a răspuns:

Am ajuns la o concluzie : Le schimbi ca pe sosete frate si asta nu e ok. Nici tie nu ti-ar placea sa te foloseasca o tipa pentru a se da pe langa altul, intelegi? Cat despre tipa asta pe care o iubesti....las-o asa, daca nici nu aveti chestii in comun..NU mai fi asa insistent, e enervant mai ales in postura de fata. Nu esti batran sa spui ca vei muri singur, Doamne fereste laughing Dumnezeu a creat cate o femeie pentru toata lumea, o vei intalni la momentul potrivit. :p