| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Saptamana trecuta am facut dragoste cu prietena mea insa "am stat in ea" doar cateva minute
(am facut neprotejat), nu am finalizat in ea
Mi-a spus ca e posibil sa fi ramas insarcinata de la lichidul pre-ejaculator
am citit ca acesta nu ar contine spermatozoizi insa poate duce spermatozoizii ramasi daca ai te-ai masturbat sau ai avut un alt contact cu pana la 2 zile in urma si eu m-am masturbat cu o seara inainte
E posibil sa o fi lasat insarcinata?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dupa ejaculare se produce chiar si o singura URINARE, intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra este eliminata. De asemenea umezeala care ramane in uretra de la urina lipita de perete, creaza/produce un mediu cu pH acid care este toxic si mortal pentru eventualii spermatzoizi care ar fi ramas chiar si accidental dupa urinare. In consecinta probabilitatea sa fi ramas spermatozoizi vii si VIABILI dupa 24 de ore este dedomeniul IMPOSIBILULUI si a INCREDIBILULUI. De asemenea pentru a se forma o sarcina prietena ta in acel moment ar fi trebuit sa fie in PERIOADA FERTILA. In acest caz probabilitatea de sarcina tinde vertiginos spre 0 (zero) Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt sanse foarte mici sa fii ramas insarcinata oricum.

| Tafistpericulos a răspuns:

Da tot ce e posibil