| marian01xc a întrebat:

Buna TPU. Eu fac sex de obicei folosind metoda retragerii. Ieri am avut un contact sexual de dimineata, si apoi altul pe la 4-5 dimineata a doua zi... As vrea sa stiu daca persoana poate sa ramana insarcinata(nu am ejaculat in ea). Stiu ca lichidul pre-ejaculator nu contine spermatozoizi, dar ma gandesc ca e posibil sa fi ramas de la actul anterior...

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunset oameni matinali de faceți sex așa devreme? sau lucrați în 4 schimburi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Metoda folosita de tine are o eficienta foarte scăzută așa că e oricând posibila o sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate, fiindca tu ai urinat intre timp, odata ce spui ca ai avut sex la aproape 24 de ore dupa aceea.

Lichidul pre-ejaculator poate contine sperma numai daca sunt 2 sau mai multe partide consecutive de sex, sau ai avut o masturbare anterioara cu ejaculare si poti lasa femeia gravida NUMAI in perioada ei fertila.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e eficienta metoda retragerii.Iti asumi viitoarele consecințe.